Krása a módaVlasy

Dlouhé hnědé vlasy: 2 zaručené tipy pro krásné a lesklé kadeře

Dlouhé hnědé vlasy: 2 zaručené tipy pro krásné a lesklé kadeře

Dlouhé hnědé vlasy se právem řadí mezi jedny z nejkrásnějších. Jak se však říká, krása něco stojí, a proto se majitelky dlouhých hnědých vlasů potýkají s celou řadou potíží. Jaké to jsou a jak proti nim bojovat tak, aby byly dlouhé hnědé vlasy vždy krásné a zdravé?

Potíže hnědovlásek

Hnědovlásky často řeší celou řadu problémů. Hnědé vlasy totiž mají tendenci ke krepatění i nízké hydrataci, což má za následek suché, lámavé kadeře bez lesku. Jak tomu předejít? Základem bude správná péče o vaše vlasy. Inspirujte se několika našimi tipy a společným úsilím přiveďte vaše hnědé dlouhé vlasy k dokonalosti.

Správná péče při mytí

Na své vlasy vždy používejte vhodné šampony a kondicionéry. Co to znamená?

  • zplihlé vlasy potřebují přípravky pro objem.
  • suché vlasy potřebují přípravky pro hloubkovou hydrataci
  • vlasy bez lesku potřebují přípravky pro lesk vlasů, skvělým pomocníkem může být například vlasový olejíček

Nezapomínejte na důkladné opláchnutí vlažnou vodou a také šetrné vysoušení vašich vlasů. Nikdy je proto nedrhněte ručníkem a pokud to je možné, úplně se vyhněte fénování horkým vzduchem. V případě že své vlasy musíte vyfénovat, aplikujte vždy předem ochranné spreje proti poškození vysokými teplotami.

Pravidelné stříhání a péče o konečky vlasů

Hnědé dlouhé vlasy často trpí zvýšenou lámavostí a zacuchanými, suchými konečky vlasů. Jak proti tomu bojovat?

Pravidelně své vlasy zastřihujte. Je doporučeno alespoň každé tři měsíce zkrátit své konečky o pět centimetrů. Tento střih je v kadeřnickém salónu otázkou pár vynaložených korun, avšak v případě potřeby je možné zastřihnout své konečky svépomocí i doma.

Jakmile je váš účes hotový, aplikujte vždy na konečky svých vlasů arganový olej. Ten se postará o potřebnou hydrataci a zároveň vašim vlasům dodá potřebný lesk. Dávejte si pozor, abyste olej neaplikovali po celé délce vašich vlasů v příliš vysokém množství, protože byste mohli dosáhnout efektu mastných vlasů.