Krása a módaVlasy

Vysoký culík: Nejlepší návod a proč je vhodný na léto 2024?

Vysoký culík: Nejlepší návod a proč je vhodný na léto 2024?

Sluníčko hřeje a blíží se léto. Říkáte si, že už bylo dost zplihlých vlasů od potu a vlhka? Pokud ano, budete potřebovat typ na nejlepší letní účes, kterým je zaručeně právě vysoký culík. Jaké jsou jeho největší výhody a jak tento vlasový styling na hlavě vytvořit?

Vysoký culík pouze na cvičení?

Možná jste si do této chvíle mysleli, že vysoký culík je vhodný do fitness centra nebo při běhání a cvičení venku. Vlasy totiž nepadají do obličeje a díky tomu se můžete volně pohybovat. A samozřejmě máte pravdu. Chybou by však bylo myslet si, že je vysoký culík vhodný pouze a jen na fyzické aktivity. Proč?

Na diskotéku i do práce

Často se nám stává, že najdeme skvělý outfit na diskotéku, ale nedaří se nám zvolit vhodný účes. Hlavou se nám honí otázky typu Mám mít vlasy rozpuštěné nebo sepnuté? A co vlnky? Hodí se na tuto akci? S těmito otázkami už je konec, protože vysoký culík se hodí na jakoukoliv party a diskotéku ke každému outfitu. Nezapomínejte však na to, že by měl být rovný, čehož dosáhnete například vyžehlením vašich vlasů.

A co do práce? Tam se také právě vysoký culík hodí. Pro elegantnější look zvolte vlnitý a pro běžný pracovní look rovný vysoký culík.

Jak vytvořit vysoký culík?

Postup je velmi jednoduchý a po prvním vytvoření tohoto účesu už jej budete zvládat naprosto perfektně bez koukání do návodu. Jak na to?

  1. Na ještě mokré vlasy aplikujte vlasové tužidlo, které zajistí vysokému culíku potřebný objem i lesk. Jelikož budete své vlasy fénovat a možná také upravovat žehličkou, nezapomeňte také na aplikaci ochranného spreje proti poškození vysokými teplotami.
  2. Poté své vlasy vyfénujte a v případě potřeby vyžehlete, aby prameny byly rovné.
  3. Nyní své prameny vlasů vyčešte co nejvíce nahoru. Pomáhejte si rukama. Poté culík obtočte co nejtenčí gumičkou v barvě vašich vlasů.
  4. Vysoký culík zafixujte pomocí laku na vlasy. Hotovo!