Další

Destinace na podzimní odpočinek pro důchodce: Tipy roku 2023

Destinace na podzimní odpočinek pro důchodce: Tipy roku 2023

Podzim je ideální období pro dovolenou u moře. V mnohých jižnějších oblastech totiž panuje příjemnější počasí než v létě a pláže jsou poloprázdné. Kam vyrazit letos za odpočinkem? Připravili jsme pro vás několik tipů.

Egypt

Egypt je vždy sázkou na jistotu. Prakticky po celý rok je zde krásné slunečné počasí s minimem srážek. Navíc zájezdy s all inclusive jsou sem jedny z nejlevnějších z celého světa. U seniorů je oblíbená oblast Hurghada, která se vyznačuje písčitými plážemi s pozvolným vstupem do moře. Milovníci šnorchlování spíše ocení Marsu Alam s korálovými útesy. Pokud se rozhodnete pro Egypt, zamiřte sem v říjnu nebo v listopadu. Čeká vás příjemné a stálé počasí s teplotami do 30°C.

Maroko

Líbí se vám představa krásného moře, výborné orientální kuchyně, pohostinnosti a památek? Pak je pro vás Maroko to pravé. Na podzim zde méně fouká, teploty na pobřeží dosahují 24 – 30°C a oceán je po létě krásně vyhřátý. Díky tomu je Maroko jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou u moře, ale i poznávacích zájezdů. Mezi často vyhledávané lokality patří rušnější přístav Agadir Atlantického oceánu nebo malé středomořské letovisko Saidia, přezdívaném modrá perla Maroka. V Maroku určitě nezapomeňte navštívit místní trhy a proslulou Marakéš.

Zanzibar

Od listopadu do dubna je ideální čas na návštěvu exotického Zanzibaru. V tuto dobu zde panují teploty okolo 30°C a počasí je slunečné. Výhodou je také možnost přímých letů. Souostroví při východoafrickém pobřeží láká turisty na bílé pláže a průzračné vody Indického oceánu. Mezi oblíbené resorty patří například Waridi Beach resort a Uroa Bay Beach. Pokud by vás procházky po ostrově omrzely, můžete se vydat na safari do nedaleké Tanzanie.

Turecko

Turecko nabízí svým návštěvníkům kromě nádherných pláží a moře také krásné resorty s perfektním servisem, výbornou gastronomii a nákupy na typických tržištích. Na své si zde přijdou také milovníci historie, kteří si mohou vychutnat starověké památky rozeseté po celém pobřež, včetně pověstné Troji. Vhodné období pro dovolenou u moře je zde do konce října. Vyhledávanou destinací je Alanya, kde naleznete populární hotely Pegasos Royal Resort.