Recenze

Co se vyplatí koupit na vietnamských tržnicích: TOP 3 produkty

Co se vyplatí koupit na vietnamských tržnicích: TOP 3 produkty

Vietnamské tržnice jsou již několik let v České republice oblíbeným místem pro nakupování, protože jsou obvykle levnější než běžné ochody a nabízí širokou nabídku různých produktů. Co přesně se tedy vyplatí koupit na vietnamských tržnicích?

Vietnamské potraviny

  1. Rýže: Rýže je základní potravinou ve vietnamské stravě a je používána jako hlavní příloha k různým pokrmům – například jasmínová rýže je oblíbená pro svou lepkavou texturu a rovněž se používá jako příloha k hlavním chodům.
  2. Nudle: Nudle jsou běžnou součástí vietnamských jídel a každý region má svůj vlastní způsob přípravy nudlí. Ze zakoupených nudlí si můžete doma uvařit třeba Pho, což je známá nudlová polévka.
  3. Rýžové papíry: Tenké rýžové plátky, které se používají k balení jídel nebo jako součást některých pokrmů. Velmi oblíbené jsou třeba jarní rolky s masem či ve vegetariánské verzi.
  4. Rybí omáčka: Na vietnamských tržnicích seženete také spoustu omáček, které jsou základními surovinami pro dochucení pokrmů.
  5. Sójová omáčka: Pokud hledáte kvalitní sójovou omáčku za málo peněz, seženete ji právě na vietnamských tržnicích. Hodí se skvěle k dochucení téměř všech vietnamských pokrmů.

Oblečení

Často hledáme levné oblečení do práce, na cvičení nebo třeba na pískoviště s dětmi. Z toho důvodu se jednoznačně vyplatí navštívit vietnamské tržnice, kde se dá veškeré oblečení a obuv koupit za pár korun. Výhodou je, že sezónní oblečení většinou na vietnamských tržnicích najdete během celého roku, a proto by neměl být problém nakoupit například plavky či letní boty na dovolenou u moře v prosinci.

Hračky

Vietnamské tržnice nabízí také široký výběr hraček a často se jedná o hračky, které v českých hračkářstvích neseženete. Ať už tedy hledáte zpívající a tančící kaktus, plyšáky z moderních pohádek nebo oblíbené Huggy Wuggy, to vše můžete na vietnamských tržnicích nalézt na příznivé ceny.