Krása a módaVlasy

Co s odrostlým melírem? 4 způsoby, jak zamaskovat nevzhledný přechod

Co s odrostlým melírem? 4 způsoby, jak zamaskovat nevzhledný přechod

Barvení a melírování vlasů je v dnešní době něco, co mnoho z nás považuje za naprostou samozřejmost. Jde o běžné zkrášlovací procedury, které zvládneme i v pohodlí domova – není tedy vždy nutné vyhledávat zásah odborníka. Co dělat v případě, kdy vlasy povyrostou? V dnešním článku vám poradíme, co s odrostlým melírem.

Co s odrostlým melírem mezi barvením?

Čerstvě po melírování jsou vlasy krásné a výsledek vypadá dokonale. Jenže jak vlasy rostou, začnou se vám tvořit odrosty, které už tak pěkně nevypadají. Co s odrosty, které vás trápí při každém pohledu do zrcadla? Možností, jak tento stav mezi jednotlivými procedurami barvení alespoň trochu zamaskovat, je hned několik.

Zakryjte odrosty s pomocí speciálních pomůcek

Nevzhledné odrosty můžete během krátké chvíle zamaskovat s pomocí speciálních pomůcek – jde o různé vlasové korektory, se kterými je možné přechod mezi barvami vlasů skrýt. Co všechno je k mání?

  • Masky
  • Šampony
  • Spreje
  • Pudry

Masky

Na trhu se dají pořídit vlasové masky, které mají za cíl prodloužit zářivost postupně blednoucí barvy vlasů. Díky nim je také možné dodat vlasům zcela nový barevný nádech. Aplikace je velmi snadná, maska se nanáší s pomocí ochranných rukavic, na vlasech se nechává působit alespoň pět minut a poté se opláchne vlažnou vodou.

Šampony

Nevíte, co s odrostlým melírem? Další z možností je použít šampon, který představuje rychlé a jednoduché barvení. V praxi to vypadá tak, jako kdybyste si myli hlavu klasickým šamponem. Stačí prostředek vmasírovat do vlasů, nechat působit alespoň 25 minut a poté opláchnout teplou vodou.

Spreje

Otázku, co s odrostlým melírem, vyřeší i různé vlasové spreje. Nanáší se snadno a cíleně díky speciálním aplikátorům, které jsou součástí balení. Tyto spreje zjemní barevný přechod. Spreje dodají vašim vlasům jemnou texturu a efekt vydrží až do dalšího mytí šamponem.

Pudry

Možná méně známá metoda v podobě pudr na vlasy je jednou z metod, jak si poradit s odrosty. Pudr zakryje nevzhledná místa během několika vteřin. Tyto přípravky mají vysoce pigmentované složení, dokážou dokonale splynout se zbytkem vlasů.