Krása

Odbarvené chloupky obočí: trend roku 2023 nebo nesmysl?

Odbarvené chloupky obočí: trend roku 2023 nebo nesmysl?

Obočí není jen pár chloupků nad vašima očima. Je to součást obličeje, o kterou je třeba se starat. Proč? Protože právě obočí je určující pro to, jakým dojmem bude působit váš obličej. Jak o obočí pečovat? S citem a podle posledních trendů. Ukážeme vám, co bude in v roce 2023.

Trendy v úpravě obočí

Posledních pár let bylo v módě obočí výrazné a husté a nejinak tomu bude s největší pravděpodobností letos. Pokud husté obočí od přírody nemáte, můžete vyzkoušet laminaci (neboli brow lifting), která obočí narovná a dostane do požadovaného tvaru.

Trendy je už několik let i barvení obočí a zdá se, že ani v následujícím roce tomu nebude jinak. Pouze barvy budou odvážnější. Obočí se bude nejen barvit, ale i odbarvovat a v létě se ke slovu dostane tzv. duhové obočí.

Odbarvené obočí

Odbarvené obočí není novinkou. Snahu nechat obočí zmizet jsme již v minulosti viděli, a to například v 90. letech, kdy bylo v módě velmi tenké obočí. Celebrity pak svá obočí nechávají mizet poměrně často i dnes. Chtějí na sebe upoutat pozornost, odlišit se. Odbarveným obočím se často pyšní i modelky na přehlídkových molech. Hodí se však odbarvené obočí do každodenního života? A stane se jeho součástí?

Odbarvené obočí zcela mění výraz obličeje a dodává mu futuristický look. Pokud ženy s odbarveným obočím vyrazí na červený koberec a mají na sobě nějakou extravagantní róbu, obvykle je vše v pořádku. V běžném světě ale odbarvené obočí působí spíše komicky a nepatřičně.

Pokud přesto odbarvené obočí chcete vyzkoušet, pořiďte si peroxid a směle do toho. Máte-li strach z toho, jak budete vypadat, vyzkoušejte nejprve vše nanečisto s korektorem.

Duhové obočí

Alternativou k obočí odbarvenému je obočí duhové. To se pravděpodobně dostane ke slovu během letošního léta a bude pokračováním trendu odbarvování obočí. Extravagance bude zkrátka v roce 2023 v kurzu. Kdo bude chtít, může se svým obočím barevně sladit i vlasy.

Tip pro vás: Dejte pozor, neobvyklá barva obočí má i svá úskalí. Kromě toho, že se stanete středem pozornosti a zcela se změní výraz vašeho obličeje, dá neobvyklá barva obočí vyniknout všem nedostatkům v jeho tvaru, případně ve vaší technice líčení.