Krása a módaVlasy

Barevné masky na vlasy: 3 tipy na produkty, které musíte vyzkoušet

Barevné masky na vlasy: 3 tipy na produkty, které musíte vyzkoušet

Pokud nejste právě spokojená s přírodní barvou svých vlasů, ale zároveň se nechcete pouštět hned do barvení permanentní barvou, máte v dnešní době k dispozici několik možností. Tou první, která vás patrně napadne, je použitá různých vymývatelných barev a barvících šamponů, i ty ale mohou vlasy poškozovat, přestože obsahují výrazně méně agresivních látek než klasické barvy. Kromě semi-permanentních šamponů se na našem trhu dají sehnat i barevné masky na vlasy, které rozhodně stojí za vyzkoušení!

Na rozdíl od šamponu a kondicionéru není nutné používat masku na vlasy při každém mytí, i přesto by ale měla být obsažena ve vaší běžné rutině. Maska dodává vlasům potřebnou výživu, která je zejména u delších vlasů velmi žádoucí. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným a nevyužít aplikaci masky i k oživení vaší barvy?

Barevné masky na vlasy

Maska nepůsobí na stejném principu jako klasická barva. Většinou má „jen“ tónovací efekt a dokáže proto oživit barvu vašich vlasů. Aplikuje se zpravidla na několik minut, a proto se hodí i v momentech, kdy nestíháte zajít ke kadeřnici.

  • Masky pro oživení barvy vašich vlasů
  • Masky pro neutralizaci žlutých tónů
  • Barevné masky na vlasy

Barevné masky na vlasy lze v podstatě rozdělit do tří skupin. Jednu z nich představují masky, které jsou určené k neutralizaci žlutých tónů a nejlepší službu proto prokážou blondýnkám, toužícím po chladném odstínu. Jestliže je to i vás případ, můžete vyzkoušet například značku Kallos a jejich Coloring Hair mask Silver reflex.

Druhou kategorií jsou pak tónující masky na vlasy. Jejich použitím docílíte výraznějších barev v přirozených odstínech. Na trhu najdete mnoho odstínů od světlých po tmavé. Vyzkoušet můžete například řadu Color Fresh Mask od značky Wella nebo Schwarzkopf a jejich masky z řady LIVE.

Mezi maskami od značky Wella ale nenajdete jen přirozené odstíny. S jejich pomocí si natónujete vlasy například do modré či zelené. Výběr je jen na vás!