Krása a módaVlasy

Barvy na vlasy bez chemie: nejlepší produkty roku 2024

Barvy na vlasy bez chemie: nejlepší produkty roku 2024

Barvení vlasů není nijak nový trend. V dávné minulosti byly využívány přírodní barvy, které si lidé aplikovali na své kadeře s cílem změnit jejich přirozenou barvu. Už ve starověkých civilizacích byla využívána henna a později i Indigo, kterým se Egypťanky snažily dosáhnout černomodrého odstínu. V Římě zase trendy udávaly blond, Římanky se zpravidla tmavými vlasy se proto snažily zesvětlovat pomocí citrónů nebo odvarů z heřmánku.

V minulém století se však ke slovu přihlásila chemie a barvení vlasů nabralo zcela jiných obrátek. Dnes si chemickými barvami můžeme na hlavě vykouzlit naprosto jakýkoli odstín, platíme za to ale nemalou cenu. Nekvalitní barvy vlasy poškozují, a proto je lepší volit barvy na vlasy bez chemie.

Barvy na vlasy bez chemie

Najít v dnešní době barvy na vlasy bez nežádoucí chemie je obtížné, nicméně situace se neustále zlepšuje. Za barvení vlasů přírodními barvami často dokonce nezaplatíte o nic víc, než kolik by vás stálo „chemické barvení“. Je nicméně důležité přiznat, že výběr odstínů je stále ještě poněkud omezenější.

Za vyzkoušení jistě stojí produkty značky CosmetikaBio 100% přírodní barvy na vlasy. V jejich nabídce najdete šestnáct krásných odstínů od ash blonde po indigo a za jedno balení zaplatíte dvě stovky. Jsou vyrobené pouze ze sušených rostlin a slibují dlouhotrvající odstín. Ve stejné cenové skupině najdete i barvy značky TH Pharma, které jsou bez amoniaku, a naopak obohatí vaše vlasy o jojobový a avokádový olej, bisabolol a rýžový i kandelilový vosk.

Zajímavou variantou je samozřejmě henna. Dvanáct odstínů má ve své nabídce značka Voono. Za jedno balení barvy od této značky zaplatíte do tří stovek. Pokud hledáte nějaký cenově dostupnější produkt, pak vyzkoušejte přímo značku Henna. Ta kromě nízké ceny má i výhodu snadné dostupnosti, jelikož od většiny předchozích, které musíte objednávat z e-shopů, je k dostání i na pultech většiny drogerií. Netěší se však zdaleka tak kladným uživatelským recenzím, a její použití je proto na zvážení.