Krása a módaVlasy

Co na zničené vlasy: 4 tipy na domácí masky i zábaly

Co na zničené vlasy: 4 tipy na domácí masky i zábaly

Co na zničené vlasy, které nevypadají zdravě? Snad každá žena chce, aby její vlasy vypadaly krásně, byly hebké na dotek, lesklé na pohled a celkově hýřily zdravím. Pokud hledáte radu, co na zničené vlasy, zkuste některý z našich receptů na domácí masku nebo pečující vlasový zábal.

Co na zničené vlasy? Pomůže maska za pár korun i domácí zábal

Trápí vás vzhled a vitalita vašich vlasů? Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou naší krásy a že se od jejich vzhledu odráží fakt, jak na nás druzí pohlíží – neupravené, mastné a celkově „škaredé“ vlasy neudělají zrovna dobrou vizitku.

Poradíme vám, co na zničené vlasy, aniž byste do jejich záchrany museli investovat tisíce. Domácí masky a zábaly fungují skvěle a přitom vyjdou jen na pár korun. Co můžete vyzkoušet?

  • Zábal na vlasy z kokosového oleje a avokáda
  • Maska na vlasy z banánu, medu a olivového oleje
  • Vlasový zábal z vaječných žloutků
  • Vlasová maska z majonézy

Vyrobte si zábal na vlasy z kokosového oleje a avokáda

Co na zničené vlasy? Kombinaci avokáda a kokosového oleje! Vezměte půlku avokáda, rozmačkejte ji a smíchejte se dvěma lžícemi kokosového oleje. Vzniklou směs poté naneste na vlasy, vmasírujte do celé délky vaší hřívy a poté zabalte do potravinářské čepice. Nechte působit alespoň 30 minut a následně opláchnete.

Zkuste masku z banánu, medu a olivového oleje

Použijte jeden banán, dvě lžíce medu a lžíci olivového oleje k tomu, abyste si doma za pár kaček vyrobili skvělou masku na vlasy. Jakmile všechny suroviny smícháte, naneste je do vlasů, zabalte do folie nebo koupací čepice a ještě do ručníku. Nechte působit 25-30 minut a následně důkladně smyjte.

Vsaďte na vlasový zábal z vaječných žloutků

Hledáte-li tip co na zničené vlasy, sáhněte po vajíčku. Oddělte žloutky od bílků, žloutky lehce prošlehejte a poté je vmasírujte do vlasů. Zabalte do folie, poté ještě do ručníku a nechte na hlavě alespoň 20 minut. Poté nezapomeňte umýt.

Zamilujte si masku z majonézy

I na první pohled obyčejná majolka, kterou používáme do salátů nebo si ji dáváme k masu, může pomoci v případě, kdy máte nehezky zničené vlasy. Aplikace je snadná – zkrátka jen vmasírujte majonézu do vlasů, zabalte do folie a nechte působit 30-40 minut. Na závěr důkladně umyjte šamponem.