Vlasy

Balayage na krátké vlasy v roce 2024: Ano, nebo ne?

Balayage na krátké vlasy v roce 2024: Ano, nebo ne?

Balayage známe jako techniku vhodnou k oživení především dlouhých vlasů. Má smysl ji dělat i na vlasech krátkých? Jaký bude výsledek?

Hodí se balayage jen na dlouhé vlasy?

Typická zákaznice, která si přijde do kadeřnictví říci o balayage, je blondýnka s vlasy délky minimálně po ramena. Znamená to, že pro nikoho jiného tato technika není vhodná? To samozřejmě naštěstí není pravda. Balayage je dostatečně univerzální pro různé délky i typy vlasů.

Kadeřník na nich přitom pracuje stále stejně, to znamená, že ručně specifickým pohybem nanáší na jednotlivé prameny odbarvovač. Výhody této techniky se tak zachovávají i u krátkých vlasů:

  • přirozený efekt
  • značná míra šetrnosti k vlasům

Vlasy obarvené tímto způsobem jsou jemně prosvětlené. Působí, jako by byly doslova jen zlehka políbené sluncem. Ačkoli se nejčastěji pro zmíněný do vlasů přidává dotek blond, pro brunetky může být stejně skvělé přidání světlejšího načervenalého tónu.

V čem je specifická technika balayage pro krátké vlasy?

Balayage na krátkých vlasech ale má některá specifika. Především klade vyšší nároky na preciznost kadeřníka. Ten totiž má z podstaty k dispozici méně „materiálu“, s nímž může pracovat.

Krátké vlasy v délce 3 až 6 cm se přirozeně také chovají trochu jinak než dlouhé prameny. Nemají takovou hmotnost ani objem, což předurčuje odlišné umístění zesvětlovače. Barva by se neměla aplikovat příliš blízko ke kořínkům.

Zohlednit se před provedením této metody musí i účesové zvyklosti klientky a také potenciální výhled na to, zda si krátké vlasy hodlá dotyčná ponechat. Balayage je stylingem, kterému odrůstání v principu nevadí. Vyžaduje minimální údržbu a při správné péči dokáže vydržet v hezké podobě až 4 měsíce.

Pokud se tak dostanete do rukou zkušené kadeřnice, můžete z toho vytěžit jen samé výhody. Balayage totiž vašemu účesu dodává luxusní punc. A která z nás by nechtěla mít kadeře, které vyhlížejí opečovávaně až draze, namísto vlasů působících poněkud bezradně ve stylu „ostříhala jsem se, protože jsem netušila, co s tím“?