Černé vlasy mohou vypadat skutečně nádherně. Nebo v nich můžete působit jako poněkud nezdravě vyhlížející milovnice gothic stylu. Co byste o této barvě měla vědět, než si ji zvolíte?
Komu sluší černá barva vlasů
Černá barva je vždy trochu riskantní počin. Pokud vám ji nenadělila příroda, doma si ji vytvoříte snadno. V případě, že se vám váš experiment naopak líbit nebude, může ovšem naopak být velmi složité a drahé se jí zbavit. Stahování černé nemívají v lásce ani profesionální kadeřníci.
Oblíbené české úsloví „dvakrát měř, jednou řež“ bychom tak bez nadsázky mohli upravit jako „dvakrát se prohlédni v zrcadle a jednou barvi“. Co byste vlastně z tohoto pohledu měla konkrétně vyčíst?
Prakticky jediný, kdo si může dovolit tmavě černou barvu, je zimní typ. A ten v našich středoevropských podmínkách není zase tak častý. Většina žen spadá pod typ letní. Léto je však oproti zimě více tlumené, působí jakoby zastřeně.
A to je právě důvod, proč řada dívek a žen v „chemické“ černé vyhlíží na první pohled nepřirozeně. Tato barva je nezvýrazní a účes neoživí. Naopak do jisté míry „přebije“ krásné rysy. Můžete pak vypadat pobledlá, unavená až nemocná.
Jak poznáte zimní typ?
Zimní typ se charakteristicky dělí na dva barevné podtypy, a to:
- sněhurkovský typ
- jižanský typ
Ženy zimního typu mohou mít porcelánově bledou pokožku s chladným nádechem i tmavší pleť s olivovým podtónem. Specifickým znakem je v obou případech to, že obvykle nejste majitelkou pih. Některé Sněhurky se mohou velmi špatně opakovat, jižní typy se naopak opalují velmi dobře a rychle.
Oči zimního typu jsou šedé, ocelově modré, zářivě zelené, oříškově hnědé až hnědočerné. Vždy jsou intenzivně zářivé.
Pro vlasy je specifická přirozeně tmavá barevnost. Zimní typ také obvykle brzy zešediví. Šediny tak můžete s klidem maskovat návratem k původní tmavé barvě. Hlavně v mládí si zimní typ může dovolit právě i černou, pokud mu od přírody není vlastní, ovšem pozor, s postupujícím věkem může zbytečně zvýrazňovat vrásky.