Cviky a vybavení

Cviky na vystouplé klíční kosti: 3 účinné tipy pro rok 2024

Cviky na vystouplé klíční kosti: 3 účinné tipy pro rok 2024

Toužíte po vystouplých klíčních kostech? Tento rys je pro mnohé známkou elegance, štíhlosti či atraktivity, nutno ale říct, že všechny tyto vjemy jsou čistě subjektivní a není se třeba trápit, jestliže vám příroda výrazné klíční kosti nenadělila. Jestliže chcete ale své klíční kosti zvýraznit, zkuste jeden z následujících cviků:

Krčení ramen

Zní to snadně, že? A snadné to také je! Rovně se postavte, ramena pevně pokrčte nahoru, zůstaňte v této poloze alespoň 10 sekund a poté ramena pomalu stahujte opět dolů, celou dobu je táhněte dozadu a lopatky stahujte k sobě. Tento cvik opakujte alespoň dvacetkrát denně.

Točení rameny

Tento užitečný cvik si všichni velmi dobře pamatujeme z hodin tělocviku. Vše, co musíte udělat, je rotovat svými rameny nejprve dopředu a následně dozadu. Základem tohoto cviku je správný a vzpřímený postoj. Opakování tohoto cviku dvacetkrát denně vám pomůže zbavit se tuku v oblasti krku a zvýraznit vaše klíční kosti.

Kliky

Na závěr vás nepotěšíme. Toto cvičení už je o něco náročnější než ty předchozí. Zato vám pomůže perfektně se zbavit tuku na krku a dekoltu. Je to rychlé a efektivní cvičení, které snad nemusíme ani popisovat. Patnáct kliků denně vám zajistí nejen posílení celého těla a zlepšení postoje, ale také zvýraznění klíčních kostí.