Máte černé vlasy a toužíte po melíru? Melíry mohou být skutečně zajímavou změnou pro každý účes. Na co se ale musíte připravit jako tmavovláska?
Černé vlasy nejsou nuda
Černé kadeře jsou sexy a rozhodně se při citlivém zacházení nemusíte bát toho, že byste v nich vypadala jako věčně podmračená Wednesday Addams.
V kadeřnickém světě však mají pověst takového malého vlasového pekla a opřádá je řada mýtů: Jsou dle mnohých příliš jednotvárné, nedá se s nimi nic udělat a při pokusu o to je odbarvit nebo vytvořit na nich třeba i jen melír skončíte s krajně nepřirozeným efektem, či dokonce rovnou s beznadějně spálenými prameny.
Jak melírovat černé vlasy
Nic z toho samozřejmě není pravda. Jen se do experimentů s nimi nepouštějte raději sama a svěřte se do rukou zkušeného kadeřníka. Ten dokáže vaše vlasy obarvit šetrně a zároveň tak, aby byl výsledný efekt přirozený. Pokud se totiž rozhodnete konkrétně pro melír, v harmonii jednoznačně musí být tři složky:
- základní barva
- zesvětlený odstín melíru
- váš odstín pokožky
Kadeřníci obecně doporučují pro promelírování hlavně tóny karamelové a světlejší hnědé. Tonerem lze případně zesvětlení posunout směrem ke studenému spektru. Melír tak může vyhovovat všem podtónům pleti.
Ovšem pozor, nikdy není vhodné zesvětlovat vlasy o více než 4 odstíny. Vytvořil by se tím příliš intenzivní kontrast mezi podkladovou barvou a melírem. To ve výsledku působí velmi nepřirozeně a tvrdě.
Jaká jsou další úskalí melírování černých vlasů
Pamatujte si také, že ve většině černých vlasů se vyskytují červené a oranžové podtóny. Jemné a přirozeně vyhlížející melíry je tudíž mohou z vlasů „vytáhnout“. Barevná korekce s pomocí toneru je tak v tomto případě prakticky nezbytná, pokud si přejeme dosáhnout popelavých odlesků.
Zkušení kadeřníci navíc varují, že byste jednoznačně neměla chtít docílit „instagramového“ výsledku ihned. Připravte se i na několik sezení, než bude výsledek takový, jaký ho chcete mít. Černé vlasy potřebují při zesvětlování trpělivost, pokud je nechceme poničit.