Krása

Decentní gelové nehty: Jednoduchý postup který zvládnete sama doma

Decentní gelové nehty: Jednoduchý postup který zvládnete sama doma

Pokud se snažíte, aby vaše ruce působily upraveně, jistě to znáte z vlastní zkušenosti. Jeden den věnujete hodinu svého času manikúře, slavnostně si nalakujete nehty, a za dva dny už vidíte první známky opotřebení. Ráda byste vyzkoušela nějaké dlouhodobější řešení, ale nehty ze salónu vám připadají trochu „moc“. Chyba!

Decentní nehty ze salónu

I v nehtových salónech si můžete snadno zvolit velmi decentní gelové nehty. Přestože nehtařky patrně uvítají, pokud přijdete s extravagantním nápadem, a ony se budou moct umělecky realizovat, většina jejich klientek přichází právě s požadavkem na nenápadnou manikúru.

Gel lak doma si zamilujete

Pokud se nechcete svěřit do rukou profesionálů, nevadí. V dnešní době existují i sady pro domácí použití, se kterými si vytvoříte krásné decentní gelové nehty. Stačí když své nehty upravíte do požadovaného tvaru, jemným pilníkem zmatníte celý jejich povrh a odmastíte speciálním přípravkem. Pak už se můžete pustit do lakování. 

  • Pilníkem vytvarujte nehet
  • Jemným pilníkem zmatněte povrch 
  • Odmastěte
  • Naneste base coat a vložte do lampy na 30/120 sec.
  • Naneste barevnou vrstvu a vložte do lampy na 30/120 sec.
  • Naneste top coat a vložte do lampy na 120 sec.

Je potřeba začít takzvaným base coatem, díky němuž vám manikúra déle vydrží krásná. Pokračujte s barevnou vrstvou. Vybrat si můžete z celé řady odstínů. Velmi decentní je například nude odstín Lady Sheriff od NANINaills nebo částečně transparentní odstín #18 Blushing bride od značky NOBEA. Na závěr aplikujte top coat.

Každou vrstvu vždy vložte do lampy a postupujte podle návodu. U LED lamp stačí obvykle 30 vteřin v průběhu a 2 minuty na závěr, zatímco u UV lamp jsou nutné 2 minuty po každé vrstvě. 

Shrnutí

Pokud tedy chcete, aby vaše nehty vypadaly decentně, zvolte si kratší tvar a barvu, která se blíží té přirozené. Decentně působí především nude odstíny, jemně růžová a většina částečně transparentních barev v přirozených odstínech.