KrásaMóda

Jak se správně obléct na svatbu jako host? Tipy pro svatební sezónu 2024!

Jak se správně obléct na svatbu jako host? Tipy pro svatební sezónu 2024!

Chystáte se na svatbu jako host? Pak byste měli dodržovat jistá pravidla oblékání, která jsou podobná jako pro nevěstu i ženicha. Ovšem s tím rozdílem, že by host nikdy neměl být oblečen slavnostněji nebo vyzývavěji než právě ti, na jejichž počest se na danou příležitost chystáte. Vyhněte se módním a společenským přešlapům a přečtěte si, jak se správně obléct na svatbu jako host.

Základní pravidlo: vyvarujte se bílé 

Nevěsta je na svatbě jen jedna. A právě ona má to privilegium obléct si bílé šaty, vy se tomu jako host rozhodně vyhněte. Nevhodnou volbou je přitom současně i oděv v barvě slonovinové kosti, smetanové či šampaňské. Jedinou možnou výjimkou je, pokud je bílý dress code přáním svatebčanů – takzvaná all-white-party.  

Vsaďte na pastelové barvy

Bílá barva je nevhodná a stejně tak není ideální ani černá. Chcete-li vsadit na jistotu, zvolte outfit v pastelové barvě. Šaty vybírejte v odstínech růžové, fialové, bledě modré, mintově zelené nebo šedomodré. A jestliže jdete na svatbu se svým partnerem, určitě nic nezkazíte tím, že se jistými doplňky sladíte – muži mohou například zvolit kravatu nebo motýlka ve stejném odstínu, jako jsou vaše šaty. 

Nebuďte vyzývaví

Vyzývavé oblečení na svatbu nepatří, a to nejen proto, abyste nepohoršovali babičky a tetičky. Výstřihy, výšku podpatků i délku sukně držte v rozumné míře a vsaďte spíše na eleganci. Hluboký výstřih a minisukně rozhodně nebudí dobrý dojem a spíše než obdiv vzbudí špatný druh pozornosti. Jestliže bude navíc svatba v kostele, pak se nehodí ani odhalená ramena a paže.

Zvolte adekvátní doplňky

Oblíbenou tašku přes rameno, kterou rádi nosíte do práce, raději nechte doma. Na svatbě budete za dámu s elegantním psaníčkem, které barvou sladíte s ostatními doplňky. K jednobarevným šatům můžete zvolit vzorované punčochy nebo outfit ozvláštnit třeba extravagantními doplňky do vlasů nebo výraznými náušnicemi. 

Rada na závěr: snažte se vždy dodržet přání novomanželů

Pokud jste obdrželi pozvánku na svatbu, na které je předepsaný dress code, měli byste jej dodržet. A to ať už jde o preferované barvy oblečení, doplňky, celkový look, nebo například stylizaci do retro stylu. Jestliže v pozvánce žádný dress code předepsaný není, držte se základních pravidel pro svatební etiketu.