Krása a módaVlasy

Zplihlé vlasy: 3 tipy pro dokonalý objem

Zplihlé vlasy: 3 tipy pro dokonalý objem

Máte zplihlé vlasy? Chápeme vaši frustraci. Tiše závidíte kamarádkám, které mají husté vlasy, a říkáte si, proč právě k vám byla příroda tak nespravedlivá. Zplihlé vlasy trápí mnoho žen. Vypadají unaveně, místy až zanedbaně. Chybí jim totiž jedna klíčová vlastnost: objem. Jak ho docílit?

Zplihlé vlasy a chybějící objem: 3 tipy jak na něj

Zplihlé vlasy působí dojmem, že jsou zanedbané, unavené, bez života. Máte-li tento problém, určitě hledáte řešení, jak své hřívě dodat na tolik vytouženém objemu. A víte co? My vás naučíme dokonalého objemu dosáhnout díky trojici následujících tipů:

  • Základem je správné mytí
  • I foukání má svá pravidla
  • Fixace je třešnička na dortu

Tip první: základem je správné mytí vlasů

Pokud máte zplihlé vlasy, které na pohled působí unaveně a mdle, naučte se svou hřívu správně mýt. Zdánlivě jednoduchá a běžná činnost totiž má svá pravidla. A kdo je nedodržuje, nemůže se následně divit, že se mu vlasy třeba mastí nebo že jsou zplihlé.

První pravidlo proto zní, abyste to nepřeháněli s šamponem. Více v tomto případě neznamená lépe, ba spíše naopak. Na umytí vlasů postačí množství šamponu o velikosti lískového oříšku. Důkladní buďte také při vyplachování šamponu, tento krok nepodceňujte, na vlasech nesmí zůstat ani sebemenší zbytek vlasové kosmetiky.

Tip druhý: i foukání vlasů má svá pravidla

A jsme zase u těch pravidel, která se týkají i toho, jak si vlasy správně fénovat. Máte-li zplihlé vlasy, rozhodně se nesnažte jejich fénování nějak uspíšit, ba spíše naopak – dejte si na čas. Nejdříve nechte vlasy zčásti proschnout přírodně, poté budou připraveny na další tvarování.

Při fénování neplatí, že horký vzduch je nejlepší. Volte střední teplotu, ať si vlasy zbytečně neničíte. Před foukáním aplikujte do vlasů rozumné množství vlasového tužidla, které naneste do celé délky vlasů. Vlasy fénujte v předklonu a používejte k tomu kulatý kartáč.

Tip třetí: fixace je třešnička na dortu

Nechcete už více zplihlé vlasy, které vypadají jako bez života? Pak nezapomínejte na jejich fixaci, která je ve vašem případě třešničkou na pomyslném dortu. Používejte lak pro objem vlasů, ten má totiž speciální složení, díky kterému vaše vlasy neslepí a zanechá je na pohled plné objemu.