Krása

Žloutek na vlasy

Žloutek na vlasy

Žloutky můžete přidat do buchty, použít je při stavbě mostu (třeba toho Karlova), a nebo si je dát na vlasy. Nevěříte? Tak to by byla chyba, protože domácí maska na vlasy připravená z vaječných žloutků dodá vašim vlasům vše potřebné. A ještě díky ní ušetříte, bude vás stát doslova pár korun.

Výhody vaječného žloutku pro vaše vlasy

Díky žloutku (pozor, bílek se nepoužívá, není na vlasy vhodný) budou vaše vlasy silnější, pevnější a lesklejší. Proč?

  • vejce obsahuje bílkoviny a tyto proteiny vyživují vlasové kořínky
  • mastné kyseliny dodávají vlasům lesk
  • vitamín A zabraňuje poškozování vlasů
  • vitamín D omezuje vypadávání vlasů
  • vápník podporuje růst vlasů
  • síra, obsažené ve vaječném žloutku, pomáhá zbavit se lupů

Jak vyrobit vaječnou masku na vlasy

Zapomeňte na masky z drogerie. Jsou zbytečně drahé a mnohdy vašim vlasům stejně nepomohou. Zkuste pro tentokrát raději něco přírodního. Dobrou zprávou je, že všechny ingredience, které budete k výrobě naší domácí masky na vlasy potřebovat, máte určitě doma ve spíži. A navíc ještě ušetříte. Vaječná maska vás bude stát doslova jen pár korun.

Připravte si jeden žloutek, trochu medu (asi čtyři lžíce) a olivový olej (asi dvě lžíce). Pokud nemáte doma olivový olej, můžete ho nahradit olejem jiným. Med není nutné přidávat, ale pokud ho máte, použijte ho. Hydratuje totiž vlasy.

V mističce vše smíchejte dohromady. Vznikne vám jakási řídká kašička. Touto směsí potřete vlasy a směs vmasírujte i do pokožky na hlavě. Nechte působit asi patnáct minut a pak opláchněte vlažnou vodou. Poté vlasy umyjte šamponem tak, jak jste zvyklí. Vlasy myjte v teplé vodě, ideálně přírodním šampónem a dvakrát. Není-li to nutné, nepoužívejte zbytečně fén nebo žehličku na vlasy a nechte vlasy volně uschnout.

Tip pro vás: Pokud chcete, můžete vyzkoušet i mytí vlasů pomocí žloutku. Použijte žloutek normálně jako šampon na mokré vlasy, nechte asi minutu působit a poté opláchněte studenou vodou.