Krása

Jak ztmavit vlasy

Jak ztmavit vlasy

Většina z žen touží nejčastěji po světlejších loknách, které jim budou rámovat obličej. Sem tam se ale najde i pár žen, které touží po tmavých, a hlavně přirozeně vypadajících vlasech, které září zdravím a mají jednotnou lesklou barvu. 

Je tu spousta možností:

  • Barvení hennou
  • Vymývací šampon
  • Barva od kadeřnice

Barvení hennou

Asi tou nejvíce přirozenou možností, která se využívá už po staletí, je barvení hennou. Henna je úplně přírodní látka, která může vašim vlasům dodat jak tmavě hnědou barvu, ale i zrzavou a měděnou. Záleží na tom, jak moc toužíte své vlasy zkrášlovat a ztmavovat.

Její nanášení není vůbec složité a zvládnete ho i sami v klidu domova. Tato možnost je vhodná, pokud si nejste s barvením velmi jisti, ale ještě se bojíte jít do toho naplno. Henna je totiž neinvazivní varianta barvení, která se postupem času vymyje. Pokud však toužíte po dlouho trvalejších výsledcích, tato varianta nebude pro vás a měli byste tak číst dále.

Vymývací šampon

Další z neinvazivních variant, kterou zakoupíte jednoduše v drogerii a můžete si je aplikovat jednoduše doma. Šamponem vlasy pouze umyjete, necháte chvíli působit a opláchnete. Výsledkem vám je barva, co vydrží několik umytí a můžete tak jí spravit například i nevzhledné odrosty.

Barva od kadeřnice

Nejjistější a nejvíce trvalá varianta, kterou však provází následné odrosty. I když vás čeká nevzhledné odrůstání, jedná se však o tu nejbezpečnější variantu, kterou svým vlasům zajisté neublížíte a budete moci být při barvení v klidu.

Kadeřnice používají kvalitnější barvy než ty, které najdete v drogerii. Proto pokud toužíte po zářivé tmavě hnědé nebo černé, nebojte se zainvestovat do kvalitní péče. Věřte nám, že výsledek bude odpovídat vaší investici, kterou jste do něj vložili. Jenom kadeřnice totiž může objektivně posoudit vaši kvalitu vlasů a doporučit ty správné produkty.