Krása

Ombré tmavé vlasy

Ombré tmavé vlasy

V posledních letech se ombré stalo velmi populárním stylem pro běžné ženy. Jde o postup, při kterém se vlasy barví tak, aby byl výsledek přechod od tmavé barvy k světlejší. Tuto techniku lze aplikovat i na tmavé vlasy. Díky rozvoji technologií se dnes mohou barvy na vlasy aplikovat s větší přesností a různé odstíny barvy lze kombinovat pro vytvoření různých efektů.

Historie ombré

Historie ombré sahá až do 18. století, kdy se tento styl používal na vlasy francouzských dám. Tehdy se vlasy barvily přirozenými barvivy, jako jsou hena nebo káva, aby se dosáhlo přechodu od tmavších kořenů k světlejším koncům.

V průběhu 20. století se ombré stal populárním stylem pro hollywoodské hvězdy. Například slavná herečka Farrah Fawcett známá z seriálu Charlie’s Angels měla tuto techniku aplikovanou na své vlasy.

Jaké jsou možnosti

Pokud přemýšlíte nad ombré, můžete se rozhodnout pro několik možností:

  • Tmavá barva na kořenech a světlejší barva na koncích – tato varianta vypadá velmi přirozeně a je vhodná pro ty, kteří chtějí jen lehký efekt ombré.
  • Tmavá barva na kořenech a středně tmavá barva na koncích – tato varianta vypadá také přirozeně a je vhodná pro ty, kteří chtějí více výrazný efekt ombré.
  • Tmavá barva na kořenech a světlá barva na koncích – tato varianta vypadá velmi výrazně a je vhodná pro ty, kteří chtějí výrazný efekt ombré.

Pokud se rozhodnete pro ombré tmavé vlasy, doporučuji vám navštívit kadeřníka, který má zkušenosti s touto technikou. Kadeřník vám poradí, jakou barvu zvolit a jaký efekt chcete dosáhnout. Je důležité si uvědomit, že ombré vlasy vyžadují pravidelnou údržbu. Je nutné barvu obnovovat, aby byl výsledek co nejvíce přirozený.

KořenyStředKonce
TmaváTmaváSvětlá
TmaváStředně tmaváSvětlá
TmaváTmaváSvětlá