Krása

Domácí maska na vlasy přes noc

Domácí maska na vlasy přes noc

Domácí masky na vlasy jsou skvělý způsob, jak udržet vaše vlasy zdravé a krásné bez nutnosti pravidelně navštěvovat kadeřnictví. Existuje mnoho druhů masek, které jsou vhodné pro různé typy vlasů. Zde jsou některé populární recepty, které můžete vyzkoušet doma i vy:

Pro suché vlasy

  • Avokádová maska: Smíchejte polovinu avokáda s lžící olivového oleje a lžící medu. Naneste na vlasy a nechte působit 20-30 minut. Poté umyjte vlasy jako obvykle. 
  • Banánová maska: Smíchejte 1 banán s lžící jogurtu a lžící medu. Naneste na vlasy a po 20-30 minutách smyjte šamponem a použijte kondicionér.

Pro normální vlasy

  • Jogurtová maska: Smíchejte 2 lžíce jogurtu s 1 žloutkem. Naneste na vlasy a nechte působit 20-30 minut. Poté umyjte vlasy obvyklým způsobem.
  • Vaječná maska: Smíchejte 1 vejce s lžící olivového oleje. Naneste na vlasy a nechte působit 20-30 minut. I v tomto případě masku smyjte šamponem a poté použijte kondicionér.

Pro mastné vlasy

  • Citronová maska: Smíchejte šťávu z poloviny citronu s 2 lžícemi vody. Naneste na vlasy a nechte působit 10-15 minut. Po uplynutí této doby smyjte jako obvykle.
  • Česneková maska: Smíchejte 2 stroužky prolisovaného česneku s 2 lžícemi jogurtu. Naneste na vlasy a po 20-30 minutách smyjte šamponem. 

Pro poničené vlasy

  • Olejová maska: Smíchejte lžíci kokosového oleje, lžíci olivového oleje a lžíci ricinového oleje. Zahřejte směs v mikrovlnné troubě nebo na vodní lázni, dokud není příjemně teplá na dotek. Naneste na vlasy, zvláště na konečky, a zabalte je do ručníku. Nechte působit 30-60 minut, případně přes noc. Poté umyjte vlasy jako obvykle.

Před použitím jakékoliv z masek je dobré zkontrolovat, zda nejste alergičtí na některou z použitých složek před nanášením masky na celou délku vlasů. Naneste malé množství domácí masku nejdříve na kůži na ruce a po několika minutách smyjte. Pokud nedojde k žádné kožní reakci, nemusíte se obávat použití masky na celé vlasy. Pro dosažení nejlepších výsledků je důležité používat masky pravidelně a nechat je působit po dobu doporučenou v receptu.