Krása a módaVlasy

Zelené vlasy z bazénu: příčiny a 3 tipy jak jim vrátit původní barvu

Zelené vlasy z bazénu: příčiny a 3 tipy jak jim vrátit původní barvu

Pokud po návštěvě bazénu zjistíte, že vaše vlasy změnily barvu, určitě vás to znepokojí. Zelené vlasy z bazénu jsou jev, který se týká zejména blondýnek, ale vyhnout se nemusí ani ženám se světlejšími hnědými vlasy. Co zelené vlasy z bazénu způsobuje a jak své hřívě vrátit původní odstín?

Co způsobuje zelené vlasy z bazénu?

Zajít si na koupaliště a domů se vrátit jako vodníkova nevěsta? S tím už se během letní sezóny setkala nejedna žena. Co způsobuje zelené vlasy z bazénu? Mnoho lidí vidí jako viníka chlor, který je nedílnou součástí bazénové vody. A ano, chlor je jedním z pachatelů. Voda se v bazénu bez chloru neobejde, v horkém počasí, kdy bývá na koupalištích doslova hlava na hlavě, se může dávkování ještě zvýšit, aby se dařilo udržet vodu čistou.

Chlor ale není jediným důvodem, proč vás po návštěvě bazénu může zaskočit zeleně zbarvená hříva. Na vině je také vysoká hladina mědi ve vodě. Chlor se váže s mědí a společně vytváří film, který se nalepí na vlasy.

Trápí zelené vlasy z bazénu jen blondýnky?

Ženy se světlými vlasy jsou k tomuto jevu bohužel náchylnější, nicméně to neznamená, že se do zelena nemohou vlasy zbarvit také brunetkám. Na světlejších vlasech je tohle zbarvení zkrátka vidět mnohem více.

3 tipy jak se zbavit zeleného nádechu ve vlasech

Naštěstí existují metody, jak zelené vlasy z bazénu vrátit opět do původního stavu – tedy navrátit jim jejich správný odstín. Můžete vyzkoušet:

  • Jablečný ocet
  • Kečup
  • Sodu a šťávu z citronu

Jablečný ocet

Opláchněte si vlasy jablečným octem, který po aplikaci nechte na vlasech ještě 5-10 minut působit. Poté umyjte klasickým způsobem.

Kečup

Vmasírujte si do vlasů a do pokožky hlavy kečup. Ten poté nechte na hlavě působit 10-15 minut a následně si vlasy umyjte běžným způsobem.

Soda a šťáva z citronu

Vymačkejte šťávu z jednoho citronu a smíchejte ji s jedlou sodou tak, aby vám vznikla tekutější pasta. Tu poté naneste do vlasů, kde nechte 15-20 minut působit a následně vlasy umyjte tak, jak jste běžně zvyklí.