Krása a módaVlasy

Kanekalon účesy: tipy na nejlepší pro rok 2024

Kanekalon účesy: tipy na nejlepší pro rok 2024

Už vás nudí klasické copy, ve kterých vypadáte občas jako malá holčička? Rádi vám představíme velmi moderní kanekalonové účesy, které lze vytvořit z různých barev, stylů a délky. Nejenže jsou moderní, ale dokonce vám zahustí a prodlouží vlasy.

Rasta a Open rasta copánky

Rasta copánky jsou jednotlivě zaplétány od hlavy. Máme zde dvě varianty:

  • Tenčí copánky
  • Silnější copánky

Na podobném stylu jsou založeny i Open rasta copánky, kdy se zaplétá pouze krátký, přibližně pěticentimetrový copánek. Dále necháváme kanekalon volně, tímto zahustíme a prodloužíme vlasy.

Cornrows a boxerské copy

Holandské copánky jsou napletené podél hlavy. Je možné si zvolit jakýkoliv počet copánků, různou délku nebo tloušťku. Pokud si zvolíte pouze dva, tak místo Cornrows máte Boxerské copy. Vše se dá nakombinovat nebo zaplést část a zbytek nechat volně. 

Pseudo a fake dready, crachet copánky

Máte chuť na Pseudodready, Twistry (Crachet copánky), Zizi copánky nebo vlnky? Tak metoda, kdy se se hotové příčesky připravují na vypletené základy Cornrows je přímo pro vás. Nejenže si nezničíte své vlasy, ale můžete si příčesky nechat na později a znovu použít.

Délka pletení a jejich výdrž

 Průměrná doba zapleteníVýdrž
Rasta copánky3-6 hodin2-3 měsíce
Open rasta copánky2-4 hodiny3 měsíce
Cornrows30 minut – 3 hodiny1-5 týdnů
Boxerské copy30–45 minut3–5 dní
Pseudo a fake dready1-3 hodiny1-3 měsíce
Crochet copánky2-4 hodiny1 měsíc

Starost o kanekalon účesy

Zapletené vlasy se nemusí tak často umývat. Bohatě stačí jednou týdně umýt vlažnou vodou a šampónem naředěným trochou vody. Doba schnutí je delší, ale můžeme využít fén s chladným vzduchem.

Jak rozplést copánky

Čím déle máte zapletené copánky tak tím hůře se dají rozplétat. Vždy si vyberte jeden copánek a ten s dávkou trpělivosti rozplétejte. Při rozplétání se hodně vlasů vyčeše, ale nepanikařte, člověku vypadne spousta vlasů každý den a ty pak zůstávají v copánku. Poté je dobré chvíli počkat a nejlépe si umýt 2x hlavu než se vrhnete do dalšího zapleteného účesu.