Krása

Zábal na suché vlasy

Zábal na suché vlasy

Jsou vaše vlasy suché, matné a jakoby bez života? Pomoci jim můžete správnou péčí. Ta kromě používání správné kosmetiky zahrnuje i zábaly. Které jsou vhodné?

Zábal na vlasy s kokosovým olejem a medem

Kokosový olej je „kouzelnou“ složkou známou už našim babičkám. Vlasy zjemňuje a mastné kyseliny v něm přítomné také zabraňují jejich lámání. Med je hydratuje, takže budou i jemné a lesklé.

Postup na domácí výrobu takového zábalu je jednoduchý: Smíchejte přiměřené množství kokosového oleje a medu do misky (podle délky vlasů), aby se vytvořila pasta. Naneste ji na vlasy od kořínků ke konečkům a na vlasy navlékněte sprchovací čepici. Nechte působit zhruba 15 až 20 minut. Umyjte jemným šamponem.

Zábal na vlasy s olivovým olejem, vejcem a majonézou

Majonéza je nejen dobrá k jídlu, ale je také skvělou přísadou, pokud jde o výživu suchých vlasů. Pakliže ji zkombinujete s vysokým obsahem bílkovin ve vejcích, vznikne vlasový zábal, který dodá vaší jinak matné a suché hřívě dokonalý lesk. Mastné kyseliny obsažené v olivovém oleji dokáží zvrátit poškození a opravit vlasové vlákno. Tato domácí kúra také pomáhá přirozeně vaše kadeře zacelovat a podporuje jejich růst.

Jak na to? Vezměte zhruba tři žloutky, půl šálku olivového oleje a šálek majonézy. Smíchejte dohromady, až bude mít směs konzistenci pasty. Naneste na vlasy, které zakryjete sprchovou čepicí. Nechte takto působit asi 15-20 minut. Smyjte opět jemným šamponem.

Zábal na vlasy s jogurtem, banánem a medem

Banán je vynikající složkou pro oživení suchých a matných vlasů. Toto ovoce je mimořádně bohaté na draslík, sacharidy a vitamíny, které jsou dobré pro odstranění nežádoucího efektu krepatění a udržení vlhkosti. Med zase potřebnou vlhkost dodá, zajistí lesk a jogurt díky mastným kyselinám pomůže odvrátit poškození vaší kštice.

Příprava je jednoduchá: Vezměte jeden banán a rozmačkejte ho. Přidejte do něj lžíci jogurtu a medu. Vše smíchejte, aby vznikla pasta. Naneste na vlhké vlasy a nechte 20 minut působit. Pro zintenzivnění účinku si vezměte sprchovou čepici. Hlavu si poté umyjte jemným šamponem.