Krása

Nechat si šedivé vlasy?

Nechat si šedivé vlasy?

Šedé vlasy vzaly doslova útokem sociální sítě. Inspirativní šedovlásky jsou všudypřítomné. Měla byste si ale právě vy nechat šedé vlasy? Co vás s nimi čeká?

Nechat si šedé vlasy, nebo ne

Vlasy jsou korunou krásy. Dříve či později se v ní nevyhnutelně objeví první stříbrné stopy. Měla byste počínaje tímto okamžikem utíkat pro barvu, nebo je lepší přestat panikařit a nechat přírodu, ať koná svoje „dílo“?

Univerzální rada, kdy a zda vůbec definitivně ze své kosmetické rutiny vyřadit barvy na vlasy pochopitelně neexistuje. Pokud se na šedou jednoduše „necítíte“, barvěte se klidně dál. Na tuto změnu musíte být připravena.

Potýkat se můžete s předsudky, šedá vám může přidat na věku. Je také možné, že budete muset pozměnit svůj šatník a že stávající kousky už pro vás nebudou vyloženě lichotivé. Některé šedovlásky se také musejí výrazněji líčit

Na druhou stranu má stříbrná hlava i celou řadu výhod. V první řadě ušetříte, a to čas i peníze. Přestanete-li své vlasy zatěžovat chemickým barvením, velmi pravděpodobně prospějete i jejich kvalitě. Mnohem zdravější bude i vlasová pokožka.

Šedá je působivá, ale nemusí být úplně „zadarmo“

Šedá je sexy, sofistikovaná a také prudce trendy. Navíc je velmi překvapivá, jednoduše si na samém počátku nemůžete být tak úplně jistá, jakým výsledným odstínem vás vaše kštice překvapí.

Některá žena nakonec může najít ve svých vlasech odstín blízký platinové blond, za kterou mladší ročníky utrácejí horentní sumy u kadeřníka. Jiné se v nich objeví přirozený „melír“. Alespoň v případě, že se rozhodnete nechat celý proces šedivění v přirozeném tempu.

K elegantní stříbrné, jakou znáte z Instagramu, ale může vést poměrně dlouhá cesta lemovaná stavem, kdy máte šedivých vlasů zkrátka jen část. Někdy navíc ani trpělivost nestačí a výsledný odstín zkrátka nemusí nabýt té podoby, kterou jste si vysnila.

V úvahu tak stále budete muset vzít i možnost, že přirozené šedivění se vám nebude líbit a bude vám muset poněkud pomoci kadeřník, ať už postupným melírem či jednorázovým zesvětlením vašich vlasů. K jemnému doladění přirozených šedin může pomoci i tónování.