Krása

Vlasy do roviny

Vlasy do roviny

V kadeřnickém světě existují různé techniky střihu. Komu sluší vlasy ostříhané do roviny a jak na to v domácích podmínkách?

Pro koho se hodí střih do roviny

Sestřih do roviny se nazývá kadeřnickou terminologií také tupý. Jeho podstatou je to, že se vlasy žádným způsobem neprostříhávají.

Lichotivý je především pro jemné vlasy. Silné, těžké a husté vlasy naopak mohou prostříhání vyžadovat, pomůže jim to k optickému odlehčení, do vlasů se tím dostane textura a pohyb. Účes jednoduše nebude působit jako „helma“.

Naproti tomu jemným vlasům vyloženě svědčí sestřih v jedné rovině. V jejich případě jednoznačně nedává smysl likvidovat další centimetry vlasů, jichž opticky už na počátku není mnoho.

Na co nezapomenout před stříháním

Zdatná kadeřnice si poradí i s tupým střihem v libovolné podobě. Co si ale počít v případě, že si například na dlouhých vlasech chcete zastřihnout pouze konečky? A požadujete právě sestřih do roviny? I když momentálně nemáte čas běžet do salónu, nemusíte zoufat, podobný „zákrok“ zvládnete i sama doma.

Měla byste ale dodržet některé důležité zásady. Vlasy zásadně nestříháme obyčejnými nůžkami na papír. V případě, že se rozhodnete pro domácí „doladění“ účesu dokonce častěji než ve formě jednorázového nouzového řešení, jednoznačně investujte do kvalitních kadeřnických nůžek, které jsou dostatečně ostré.

Před stříháním se také doporučuje si umýt hlavu. Obvykle se stříhají vlasy, které jsou ještě vlhké. Uschnutí ale může zkreslit výsledek, proto pokud si netroufáte, odstřihněte prameny už suché. Jednoznačně se tento postup doporučuje u kudrnatých vlasů, u nich byste za mokra zřejmě výslednou délku neodhadla.

Jak na samotný střih

Bez ohledu na to ale stříhejte méně, než si myslíte, že je pro vás nezbytné. Ještě ustřihnout samozřejmě vlasy můžete vždy. Zpět už ale střih nikdy „nenastavíte“. Před stříháním si nezapomeňte kadeře důkladně rozčesat.

Lépe se vám budou konečky stříhat, pokud si svážete vlasy do nízkého culíku. Ujistěte se, že je dokonale uhlazený. Pro lepší kontrolu si v rozestupu několika centimetrů vlasy sepněte jednou až dvěma gumičkami. Ty vytvoří linii, která vám pomůže vést střih. Poté uchopte culík a vlasy v požadované výšce ustřihněte.