Móda

Vysoké kozačky a outfit: Jak najít stylovou kombinaci v roce 2024

Vysoké kozačky a outfit: Jak najít stylovou kombinaci v roce 2024

Vysoké kozačky působí opravdu sexy. K jakému outfitu se hodí a jak je nosit, abyste nevypadala příliš vulgárně?

Vysoké kozačky jsou stále trendy

Zrádné jsou v tomto směru hlavně kozačky nad kolena, které představují velice extravagantní prvek outfitu. Těmto botám se v našich krajích přezdívká též „mušketýrky“. Původně přitom tato obuv s dámskou módou nic společného neměla.

Vznikla jakožto pánské jezdecké obutí, a to už v 15. století. Teprve 20. století tento kousek povýšilo na součást dámského botníku. A zároveň na nesmrtelný módní hit, kozačky nad kolena se v seznamu trendů aktuální sezóny periodicky opakují.

Jak zkombinovat vysoké kozačky

Důležité je správně je zkombinovat. Vysoké kozačky nad kolena se hodí hlavně k úzkým kalhotám nebo k sukni. S její krátkostí to ovšem nepřežeňte, nevhodná je ultra krátká mini, která sotva zakrývá partie, jež běžně vídá maximálně váš partner a váš lékař. Kalhoty se hodí ty v ultra slim provedení.

Vzít si k nim můžete:

  • legíny
  • džíny
  • punčochy

Móda by vždy měla stavět na principu vyváženosti a harmonie. K úzkým kalhotám či sukni se proto hodí především objemnější horní díl, například svetr.

Pokud vysoké kozačky plánujete nosit do opravdu chladných dní, zvolte kabát nebo pelerínu tak, aby končila těsně nad botami. Ty tak dostatečně vyniknou a zim vám v podobném modelu jednoznačně také nebude.

Máte-li ráda opravdovou ženskost, využít můžete i šaty. K tomuto druhu obuvi se hodí lehké letní šaty i svetrové šaty spíše určené do chladnějšího období.

Jde to i bez podpatků

A pozor, pokud si netroufáte na vyzývavý styling, případně „jen“ dáváte přednost pohodlí, rozhodně nemusíte hned sahat po ultra vysokých podpatcích. Kozačky nad kolena se prodávají ve verzi bez podpatku. Pro řadu žen jsou tak mnohem pohodlnější alternativou.

Výhodou tohoto typu bot je navíc i to, že sám o sobě i bez „vražedně“ vysokých podpatků prodlužuje nohy. Proto se jednoznačně hodí i pro dámy menšího vzrůstu.