Vlasy

Modro fialové vlasy: Rady jak je nosit a 4 tipy na účesy

Modro fialové vlasy: Rady jak je nosit a 4 tipy na účesy

Modrofialový odstín je pouze pro odvážné ženy. Co byste měla vědět, než se zrovna pro tuto barvu rozhodnete?

Staňte se modrovlasou rebelkou

Modrofialové vlasy nejsou novinkou posledních let. Objevily se dokonce už v 70. letech 20. století v New Yorku. A z punkrockové subkultury se rychle přelily mezi celebrity a odtud také do kadeřnictví k „běžným“ ženám.

S těmito elektrizujícími odstíny ovšem na ulici v davu nezapadnete. Počítejte s tím, že hlavně modrá patří k odstínům, které jsou na první pohled pro naše kadeře nepřirozené a každý si tedy vašich vlasů všimne.

Jak nosit modrofialové vlasy

Využít můžete různé odstíny i odlišnou intenzitu od pastelových tónů po temné barvy připomínající noční oblohu. Ale pozor, vždy je vhodnější zkombinovat tóny ze stejné barevné škály. Protože modrá je studená, také fialová by měla mít převažující modrý podtón a působit chladně.

Slušet tak spíše bude majitelkám chladnějšího odstínu pleti. I ten je specifický tím, že je většinou narůžovělý až namodralý.

Do teplého podtónu můžeme fialovou přesunout tím, že bude mít větší podíl červené. I modrá dokáže, ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, být více teplá. Měl by to pak být odstín, který bude v rámci barevného kruhu blízko právě k fialové nebo k zelené.

Oba odstíny pak máme možnost zakomponovat do celé řady účesů:

  • krátké mikádo
  • odvážný mohawk
  • účesy s ofinou
  • plážové vlny

Jak pečovat o modrofialové vlasy

Fialová trpí podobným neduhem jako červená – rychle bledne. Proto je důležité předejít možnému rozčarování z výsledku. Zkušení kadeřníci varují, že líbit by se vám měl odstín nejen takový, který na hlavě máte těsně po barvení, ale hlavně ten, který se objeví za několik dní, až barva zbledne.

Důvodem takto rychlého vyblednutí je to, že molekuly barvy nejsou schopny proniknout hluboko do vlasového vlákna. Fialová barva vybledne za cca 4 až 5 umytí. Její tón však nemusí být tak zářivý jako na počátku už po umytí prvním.

Modrá naopak může ve vlasech držet poměrně urputně až 20 umytí. I její odstín ale bledne. A pozor, postupem času se z něj stává zelená. Pokud zrovna nestojíte o „vodnickou“ image, lze tomu bránit použitím fialového šamponu.