Recenze

Vyhlašujeme nejhorší voňavky roku 2024: není mezi nimi vaše?

Vyhlašujeme nejhorší voňavky roku 2024: není mezi nimi vaše?

Kvalitní parfém stojí majlant! A proto je potřeba si jeho nákup předem dobře promyslet. Nikdy se nesnažte nákup uspěchat a pokud je to možné, vyzkoušejte si jej nejprve doslova na vlastní kůži. Ideálně dojděte do parfumérie, vybraný parfém si aplikujte přímo na kůži na zápěstí a několik hodin se věnujte jiným činnostem.

Pokud vám i po delší době parfém stále voní, máte ho! Stačí se pro lahvičku vrátit nebo si ji objednat online. Nicméně pokud máte strach, že naletíte nějakému podlému prodejci, pak jsme tu přímo pro vás. Vyhlašujeme nejhorší voňavky tohoto roku!

Jak poznám špatný parfém?

Pokud se chystáte investovat do nového parfému, který doposud nemáte vyzkoušený, jistě zvažujete, který za nákup stojí a jaký naopak ne. Některé voňavky se totiž cenově šplhají až do několika tisíc a zejména u těchto dražších produktů nechcete později vyhozených peněz litovat. Řiďte se vlastní intuicí a spolehněte se na ozkoušené značky či prodejny. Pokud vám ale ani to nepomůže, pak si nechte poradit ostatními zákazníky a mnohé se dočtete i v objektivních testech.

V ideálním případě se vyhněte parfémům, které obsahují ftaláty, benzofenoly, oktinoxát, acetylaldehyd, acetonitril, pižmo tetralin, toluen, oxid styrenu, oxybenzon, galaxolid nebo tonalid. Pokud se v chemii právě nevyznáte, můžete si nákup zjednodušit a vydat se zcela přírodní cestou, kde budete mít jistotu.

Dejte si pozor na padělky!

Vyhlašujeme nejhorší voňavky tohoto roku! Jsou jimi různé padělky a napodobeniny. Ušetři pár stovek se sice může zdát jako skvělý nápad, nákupem padělku ale můžete víc ztratit. Nejen že tím podpoříte podvodníka a pomůžete mu poškodit původní firmu, zároveň ale můžete riskovat vlastní zdraví.

Při výběru parfémů je dobré dbát na detaily. Rozdíl mezi originálem a levnou kopií může vedle nízké ceny spočívat i v takových věcech jako je vzhled lahvičky, balení, umístění a vyvedení sériového čísla a čárového kódu, barva tekutiny a v neposlední řadě pochopitelně i vůně. Z nekvalitních parfémů jde velmi silně cítit alkohol a vůně rychle vyprchává. Bohužel rozdíly bývají často drobné a podvod odhalí jen skutečný znalec.

Tipy na oblíbené parfémy

Z ozkoušených parfémů vám můžeme s klidným srdcem doporučit například Calvin Klein Euphoria nebo voňavku Eternity od stejné značky. Chybu neuděláte ani s Lanvin Eclat d´Arpege. Pokud hledáte něco nového sáhněte například po Hugo Boss BOSS The Scent Elixir, Chloé Nomade Nuit D´Egypte nebo Armani My Way Nectar. Jde totiž o žhavé novinky od ozkoušených a oblíbených značek,

Mějte ale na paměti, že výběr parfému je velmi individuální. Pokud nějaká voňavka není příjemná vám, někomu jinému být klidně může a naopak. Proto berte tento článek s rezervou. U některých produktů si zkrátka musíme všichni udělat názor sami.