KrásaPleť

Velikonoční líčení roku 2023: Tohle musíte vyzkoušet

Velikonoční líčení roku 2023: Tohle musíte vyzkoušet

Velikonoce dávají prostor popustit uzdu fantazii a vykouzlit si na tváři neobvyklý a hravý make-up. Dovolit si můžete duhové oční stíny, barevné linky nebo dokonce letos velmi trendy umělé pihy. Nepřehánějte to však s experimentováním příliš, ať nejste barevnější než velikonoční vajíčka. Zde je top osm trendů letošních Velikonoc:

1. Šeříkové stíny

Jedním z nejoblíbenějších jarních odstínů je lila, která patří mezi jemné, mladistvé a přesto velmi decentní pastelové barvy. Pokud jste příznivkyní výraznějšího očního líčení, určitě s tímto odstínem nešlápnete vedle. Doplnit jej můžete matnou rtěnkou podobného odstínu nebo klidně letos velmi trendy lesklou rtěnkou v brusinkové barvě, jak radí vizářista celebrit Sir John pro magazín Byrdie.

2. Umělé pihy

Mezi poslední novinky na poli dekorativní kosmetiky patří podle Byrdie umělé pihy. Díky nim budete vypadat svěže a rozverně. Majitelky skutečných pih je od teď nemusí skrývat a naopak je hrdě nosit! K pihám se krásně hodí nanést na lícní kosti a špičku nosu rozjasňovač.

3. Duhová víčka

Chcete na Velikonoce vnést do své tváře více barev? Zkuste duhové líčení víček, na které upozornil časopis Cosmopolitan. Vyvarujte se ale příliš sytých barev a volte raději jemné pastelové odstíny, které rozetřete do ztracena. K duhovým stínům se hodí méně výrazná rtěnka nebo bezbarvý lesk.

4. Záře champagne

Zářivého svátečního vzhledu hravě dosáhnete třpytivými stíny v decentní odstínu champagne, který krásně doplní růžová tvářenka a decentní rtěnka.

5. Jarní modro-zelená 

Jaro je ve znamení pastelových tónů. Pokud máte v oblibě chladnější tóny, zkuste jemnou zelenkavou nebo světle modrou, případně jejich kombinaci. Líčení podtrhněte růžovou rtěnkou.

6. Barevné oční linky

V poslední době zaznamenávají velký comeback výrazné oční linky. O Velikonocích si můžete dovolit experimentovat například s červenou nebo letos také velmi trendy bílou.

7. Neutrální růžová

To, že jsou právě Velikonoce, nemusí znamenat, že budete barevná jako malované vajíčko. Pokud nejste fanynka extravagantních odstínů, zkuste měkký a jemný vzhled s pomocí starorůžové rtěnky a růžového očního líčení.

8. Pestrá víčka

Pokud ale naopak chcete být výrazná a nebojíte se pestrých barev, bude pro vás ten pravý mix více barevných očních stínů. Můžete zkombinovat např. modrou, žlutou a oranžovou. Svůj look doplňte výraznější světle červenou rtěnkou.