KrásaPleť

Úprava obočí pro seniorky – trendy roku 2023

Úprava obočí pro seniorky – trendy roku 2023

Hezky upravené obočí je důležitou součástí naší vizáže. Letošní sezóna poskytuje v této oblasti řadu trendů, které se rozhodně neomezují jen na mladší ročníky. Své si zde najdou majitelky výrazného hustého obočí i ženy s přirozeně řidším obočím.

1. Tenké obočí

Do módy se letos vrací tenké obočí, které je ideální pro starší dámy s přirozeně méně hustým obočím. Neděste se, nejedná se o utratenké a tužkou dokreslované linky ve stylu devadesátek. Podle internetového fashion magazínu Beauty Crew bude v roce 2023 trendy “tenké obočí s plným vzhledem, které bude více přizpůsobené a pozvednuté s vyššími oblouky.“ 

2. Trendy laminace

Laminování obočí lze přirovnat k vlasové trvalé. Tato moderní technika spočívá k uvolnění a narovnání chloupků, které se následně vyčešou do plného a nadýchaného tvaru. Výhodou laminace je její dlouhodobá výdrž (až dva měsíce) a minimální údržba. Vizážistka a specialista na obočí Lucy Hart sdělila pro magazín Who Whatever“Lidé se často laminace obočí vyděsí, ale ujišťuji je, že se jim nepřilepí na hlavu a výsledek je možné přizpůsobit každému jednotlivci.“ Laminace je velmi variabilní styl, obočí lze tvarovat zcela podla vašich preferencí

3. Rovné obočí

Rovné obočí bez výrazného oblouku inspirované legendární Audrey Hepburn bylo in už v loňské sezóně. Vše ale nasvědčuje tomu, že v kurzu bude i letos. Tento styl ocení zejména majitelky obočí, které postrádá přirozené klenutí. Inspirací ze slavných osobností je herečka Lily Collins, která je aktuálně k vidění v populárním seriálu Emily in Paris. Lily má husté, tmavé a rovné obočí. Tento styl je vhodný především pro výrazné a kontrastní typy.

4. Zesvětlené obočí

Mezi celebritami se v poslední době často objevuje také trend barvení a zesvětlování obočí. Styl vznikl jako reakce na přehnaně husté tmavé obočí, které bylo v módě v minulých letech. Nejde však o extravagantní výstřelek, ale o slušivou změnu. Lucy Hart pro Who Whatever však radí, že “s tímto vzhledem je nejprve třeba trochu experimentovat a poté až se pustit do změny. Některé kosmetické značky už dokonce pustily na trh první k tomu určení přípravky.

5. Bezúdržbové obočí

Poslední tip pro rok 2023 je přirozený vzhled obočí, který je prakticky bezúdržbový. Styl zakládající se na přirozenosti se začal utvářet v důsledku pandemie koronaviru a bude v kurzu i v následujících letech. Přirozené obočí se netvaruje, jen se tužkou lehce vyplní případné mezery mezi chloupky a celek je vylepší průhledným gelem. Trend dokreslování obočí pomocí vrstvení mnoha produktů je už dávno pryč.