Krása

Umělé pihy: 3 metody, jak je získat, a to i v pohodlí domova

Umělé pihy: 3 metody, jak je získat, a to i v pohodlí domova

Pihy jsou sexy, roztomilé i rozverné. Toužíte i vy být „pihovatá holka“, přestože vám příroda tato specifická znaménka krásy nenadělila? Jak na to? Existují umělé pihy?

Vykouzlete si umělé pihy

Ženský svět nabízí některé nevysvětlitelné záhady. Jako je třeba ta, proč je majitelky pih skrývají pod make-up a ty, které se jimi nepyšní od přírody, se je na své tváři naopak snaží vytvořit uměle. Zpravidla zkrátka chceme to, co nemáme.

Z pohledu biologie jsou pihy pigmentovými skvrnami na kůži a jsou považovatelné za vadu. Móda si to ale nemyslí. A nejedna dáma se tak snaží si obličej s dopomocí kosmetiky a dalších přípravků zkrášlit množstvím drobných umělých pih.

Čím si můžete pomoci?

  • henna
  • tužka na oči
  • tužka na obočí

Tím nejdostupnějším přípravkem, který máte ve své kosmetické taštičce nejspíš i vy, je tužka na oči. Pihy si s ní jednoduše nakreslíte. Podobně kreativně můžete využít pro vytvoření falešných pih i tužku na obočí.

Jen je důležité zachovat přirozenost, což platí jak pro rozmístění vašich „pih“, tak i pro barevnost. Nakreslené by neměly být příliš symetricky ani moc blízko u sebe. Sáhněte tak po hnědé ve studeném odstínu. Ideálně kombinuje více barev.

Stejným způsobem můžete kreativně využít také tetovací hennu. Výhodou tohoto způsobu je, že vám vydrží o něco déle než běžné nalíčení, počítejte se životností asi týden.

Jaké jsou speciální přípravky na pihy

Domácí kreativitu už zaregistrovali i výrobci kosmetiky a rychle tak na trh přispěchali i se speciální tužkou určenou přímo na kreslení pih. Ty mají většinou podobu tekutého přípravku s precizním štětečkem. Výrobci u nich slibují dlouhotrvající efekt a zároveň přirozenost.

Kromě toho už v obchodech najdete také:

  • šablony, které se na tváři obtisknou
  • falešná tetování
  • spreje

Existují i trvalejší metody pro „výrobu“ pih

Ne každá žena je zrovna nadšená z představy, že se ráno vzbudí vedle partnera a ten na „nahém“ obličeji okamžitě odhalí, že si k roztomilému pihovatému looku poněkud dopomohla. I tady ale existuje řešení.

Trvalejšími metodami jsou:

  • samoopalovací nástřik přes šablonu
  • permanentní make-up

Nástřik vydrží i několik týdnů, vytetované pihy na obličeji můžete mít až dva roky.