Krása

Účesy pro hranatý tvar obličeje

Účesy pro hranatý tvar obličeje

Máte hranatý tvar obličeje? Korigovat ho můžete vhodným účesem. Jaký střih se pro vás nejlépe hodí?

V čem tkví výhody hranatého obličeje

Mít hranatý obličej má hned několik výhod. S největší pravděpodobností vám bude slušet přibývající věk, navíc jste poměrně fotogenická.

Podobný typ tváře má ale i některé nevýhody. Pro hranatý obličej jsou typické především výrazné čelisti. Ty mohou poutat až příliš pozornost. Naštěstí právě vlasy mohou být to, co dokáže určité rysy jemně potlačit. Jakým způsobem šikovně odvést pohledy vašeho okolí především k ostatním partiím i k samotnému účesu?

Jaké účesy se hodí pro hranatý obličej?

V zásadě existují desítky variací na vhodný styling přímo pro vás. Základní pravidlo zní: Linie účesu by měly být měkké a vrstvené.

Které účesy se hodí:

  • vlnité vlasy
  • pěšinka na stranu
  • sestříhané polodlouhé vlasy

Vlnité vlasy

Vlnité vlasy jsou přímo ideální pro zjemnění rysů. Podobně upravené je nosí třeba i herečka Rosario Dawson, která je typickou zástupkyní žen s hranatým obličejem. Herečka navíc jednoznačně patří ke klasickým kráskám. Co se týče délky vlasů, preferuje ji zhruba pod klíční kost. Stylingový typ, který rovněž oceníte: Pro žádoucí zvýšení objemu si sušte kadeře v předklonu.

Pešinka na stranu

Co se týče tohoto účesu, vidět jste ho mohli na další slavné krásce. Pěšinku na stranu nosí i Zendaya. Opět jsou zde klíčovými faktory velký objem a měkké linie zvlněných vlasů. Nemáte-li je od přírody, použijte kulmu na vytvoření velkých vln. Podmínkou pro takový účes jsou ale zdravé a opečovávané vlasy, neboť musejí být lesklé.

Sestříhané polodlouhé vlasy

Základ tvoří v tomto případě polodlouhé vlasy. Kýženou texturu jim dodává sestříhání do delších vrstev. O zjemnění obličeje se pak stará tzv. záclonovitá ofina rozdělená uprostřed. Ta poutá pozornost k lícním kostem a zároveň jemně upozaďuje výraznou čelist. Na stejně jednoduchý, ale efektní účes se spoléhá i herečka Gwyneth Paltrow.