Krása

Rozpuštěné vlasy na svatbu

Rozpuštěné vlasy na svatbu

Některé nevěsty podléhají v touze být za princeznu přesvědčení, že je na místě si pořídit v den D zvláště složitý účes. V čem tkví výhody rozpuštěných vlasů a jak je pro tuto slavnostní příležitost zajímavě upravit?

Jaké jsou výhody rozpuštěných vlasů

Rozpuštěné vlasy jsou jednoznačně skvělé v tom, že se hodí pro všechny délky vlasů. Podobný styling můžete zvolit pro:

  • velmi dlouhé kadeře
  • elegantní klasické mikádo neboli bob
  • prodloužené mikádo alias lob

Výhodou rozpuštěných vlasů spočívá především v tom, že se v nich můžete cítit pohodlněji, pakliže jste na ně zvyklá.

Nervózní ošívání se a neustálá kontrola, jestli se vám nebortí složitý výčes, k pohodě během svatebního dne příliš nepřispěje. Svatba by taktéž neměla zcela potlačit vaši osobitost. Jste-li zvyklá na střapatý účes s ofinou, romantický výčes plný kudrlin k vašemu naturelu jednoduše nebude ladit.

Pamatujte stejně tak, že účes musí ve svatební den vydržet poměrně dlouho. Můžete se tak potýkat i s tím, že na jemných vlasech vám vlnitý drdol jednoduše za dvě hodiny „spadne“. Zohledněte navíc i to, že v případě svateb venku vás může ovlivnit počasí. Scénář, kdy vám pracně upravené vlasy vítr rozfouká dřív, než se dostanete k vyslovení onoho „ano“, jistě není příliš ideální.

Jak upravit rozpuštěné vlasy

Rozpuštěné vlasy krásně rámují obličej a zjemňují linii ramen a krku. Volně splývavé prameny jsou nenuceně romantické a mohou vypadat nádherně se závojem i bez něj. Ozdobit se dají mnoha zajímavými prvky, jako jsou živé květiny, květinový věnec, sponky nebo čelenka.

Pokud prameny v postranní části zajistíte sponkami, nepřipravíte se o benefity drdolů a výčesů a vlasy vám nebudou padat do obličeje. Navíc tím podtrhnete lícní kosti a zvýrazníte úsměv. Využít můžete i možnost zčesání vlasů dozadu, což vytvoří krásný zaoblený profil.

Navíc s největší pravděpodobností ušetříte za kadeřníka. Rozpuštěné vlasy nic nestojí a například výrobu zmíněných vln, které patří jednoznačně ke stálicím svatebních účesů a hodí se i pro tento případ, zvládnete sama nebo nejvýše s dopomocí kamarádky. Pozor, pakliže se pro ně skutečně rozhodnete, měly by být dokonale definované a lesklé.