Krása

Lunární kalendář – vlasy

Lunární kalendář – vlasy

Kromě běžného kalendáře se stále ještě i dnes někteří lidé řídí i kalendářem tzv. lunárním. K čemu slouží a jak ho můžete využít pro své vlasy?

Co je lunární kalendář a jak ho využít

Lunární kalendář je způsobem cyklického počítání času. Vychází z pozorování měsíčního cyklu. Proto je využívaným časovým údajem jeden měsíc, tedy období, než Měsíc oběhne jednou kolem planety Země.

Mnozí lidé právě lunární kalendář využívají pro plánování každodenního života. Naši předkové jej používali v oblastech jako:

  • zemědělství
  • zdraví
  • krása
  • vztahy

Právě daná fáze má údajně vliv na celou řadu aspektů v našem životě. Kdo tak chce tuto sílu využít ke svému prospěchu, měl by se podle astrologů věnovat intenzivnímu studiu měsíčních fází.

Kdy si podle lunárního kalendáře stříhat vlasy

Za nejlepší období pro úpravu účesu se považuje úplněk, protože je to období plné energie. Ta má údajně moc posílit i právě naše vlasy. Konkrétně bychom se měli nechat ostříhat během posledních 7 dnů cyklu úplňku.

Jestliže preferujete silné kořínky, ale pomalejší růst své kštice, pak se doporučuje nechat ji stříhat posledních 5 dnů cyklu novoluní. Naopak 9., 15. a 23. lunární den pro stříhání není vhodný, což platí také pro období zatmění Měsíce.

Kdy se nechat v souladu s lunárním kalendářem obarvit

V průběhu dorůstání Měsíce dochází k účinnému vstřebávání látek do vlasů. Což znamená, že zároveň přichází ideální etapa, kdy se můžeme barvit. Platí to i pro zesvětlování kadeří. Výsledná barva by vám měla lépe a po delší dobu držet.

Stejně tak můžete v tomto období použít vlasovou masku. Dále se uvádí, že dlouhodobé barvení vlasů se doporučuje v době postavení Měsíce ve znamení Panny. Měsíc má na kštici údajně značný vliv. Dokonce se proto můžete v některých zdrojích v této souvislosti dočíst, že ani mýt není kadeře vhodné v ubývajícím Měsíci ve znamení Kozoroha.