Krása

Plavé vlasy

Plavé vlasy

Patříte k plavovláskám? Jste tedy téměř „ohrožený druh“. Co to pro vás znamená z hlediska péče o vlasy a co ještě byste o své světlé kštici měla vědět?

Jak pečovat o plavé vlasy

 Plavé vlasy jsou vzácné. Přirozená blond je totiž v populaci zastoupena pouze 2 %. Není tak ani divu, že mnoho žen se světlé kštice snaží dosáhnout i pomocí odbarvovače.

V obou případech se s největší pravděpodobností budete potýkat s tím, že jsou vaše kadeře velmi jemné. Proto jsou zvláště náchylné na poškození. Tomu byste měla přizpůsobit výběr přípravků, které zaujmou čestné místo na vaší kosmetické poličce.

Výrobci výběr ženám už dnes významně usnadňují a své produkty jednoduše označují jako vhodné pro blond vlasy. Základem vaší péče by se určitě měl stát:

  • šampon
  • kondicionér
  • maska

Šampon a kondicionér je dobré volit pro suché a poškozené vlasy. K tomu si přidejte i výživnou masku. Produkty by jim dodat především hydrataci, ale i přirozené rozjasnění a lesk. Také je potřeba podpořit jejich pevnost a žádaný světlý odstín. Pečující přípravky by je však, pozor, neměly nijak zatížit, žádoucí je naopak přirozený objem.

K tomu, abyste se zbavila nechtěného žlutého nádech, můžete navíc vyzkoušet oblíbený silver šampon. Ovšem, pozor, vlasy poměrně dost vysušuje, nehodí se tedy na časté použití.

Jaké jsou další specifické potřeby plavých vlasů

Co se týče dalších zásad ohledně plavých vlasů, na paměti mějte, že jsou skutečně zvláště náchylné k poškození dalšími vlivy. Znamená to především se vyhnout vlivu tepla. Svou hřívu nefénujte, nežehlete a nekulmujte.

Potýkat se můžete i s tím, že se vám vlasy ve zvýšené míře mastí. To poznáte hlavně podle tmavšího odstínu u vlasové linie. Zvýšenou frekvencí mytí byste však mohla své vlasy vysušit. Vaším „nejlepším kamarádem“ by se tak jednoznačně měl stát suchý šampon.

Zvýšenou pozornost vlasům věnujte v létě. Kombinace chlóru, slunce, případně slané mořské vody je pro ně doslova vražedná. Prodávají se i speciální kosmetické produkty, které využijete pro péči v tomto náročném období. Z bazénu si také můžete odnést nehezký zelený nádech, berte si tak optimálně při návštěvách koupací čepici.