Krása

Krém na vlnité vlasy

Krém na vlnité vlasy

Stylingové krémy slouží především pro podporu tvaru vln. Jak se používají, jaké mají výhody a co od nich vlastně můžete čekat?

Stylingové přípravky pro vlnité vlasy

Stylingových přípravků pro úpravu vlnitých vlasů najdeme v obchodech skutečně širokou škálu. Vybrat si můžete z těchto typů:

  • krémy
  • pěny
  • spreje
  • gely

Především se liší způsobem aplikace. Některé navíc mohou kromě definování vln poskytovat i další benefity v podobě péče. Zajistí tak vašim vlasům nutnou výživu a hydrataci, případně i ochranu před UV zářením.

Co je krém na vlnité vlasy a jaké jsou jeho výhody

Stylingový krém na vlnité vlasy slouží pouze k jejich závěrečné úpravě. Nenahrazuje tedy péči, kterou byste své kštici měla věnovat při mytí. Pro tento účel použijte hydratační šampony (ideálně bez sulfátů) a kondicionéry.

S pomocí krému dokážete účinně definovat svoje vlny, použití krému podporuje jejich objem. Kadeře vypadají velmi přirozeně, zůstávají pružné a vlny ve vlasech vydrží dlouho. Stejně tak vám aplikace vhodného přípravku kromě jejich dokonalého tvaru zajistí i krásný lesk. Při použití krému se také můžete zbavit nežádoucího krepatění vlasů.

Výhodou krému je především to, že můžete získat atraktivní vlny, aniž byste musela použít nástroje využívající teplo v podobě kulmy či žehličky. Ty velmi ničí vlasy, což je nežádoucí. Kvůli vlnité struktuře jsou totiž jednotlivé prameny samy o sobě sušší a náchylné k lámání.

Jak nanášet krém na vlnité vlasy

Konkrétně krém se aplikuje na ještě vlhké vlasy. Následně se mačkáním vytvarují vlny. Ty se mohou nechat uschnout volně nebo vysušit také pomocí fénu.

Vynikající alternativu představuje hlavně fén s difuzérem, který zachovává tvar vašich vln, případně je ještě více podpoří. Difuzér je vlastně speciální nástavec. Osazen je tryskami a umí zrychlit nebo zpomalit proudění vzduchu. Výsledkem tak mohou být bohaté vlny dokonce i na původně jemně vlnitých vlasech.