Vlasy

Účesy pro důchodkyně: 2 TOP styly, se kterými letos zazáříte

Účesy pro důchodkyně: 2 TOP styly, se kterými letos zazáříte

Každá žena v jakémkoli věku touží po moderním a zároveň bezchybném účesu. Existují však vůbec takové? Tuto otázku si kladou ženy bez ohledu na věk. A odpověď je ano, existují. Máme pro vás tipy na 2 trendy účesy letošního roku, které zjemní vrásky, uberou pár let a jejich úprava zabere pár minut. Málokterá žena chce trávit před zrcadlem hodiny s natáčkami. Toto jsou 2 střihy, které se budou v roce 2024 nosit. 

Nadčasové mikádo

Mikádo je nesmrtelná klasika, které není náročné a sluší téměř všem ženám. Mikádo pochází z 20. let minulého století, během kterých došlo k razantnímu zkracování vlasů a vznikl tak tento nadčasový účes. Můžete jej vynosit v různých délkách i střizích. Zvolit lze sestříhání do podkovy, kdy je střih delší vepředu než vzadu nebo zcela rovný střih. I délka je variabilní. Obecně se pohybuje od oblasti čelisti až směrem k ramenům. Skvěle vypadá v rovné i vlnité variantě. 

Vystříhané vlasy s ofinou na stranu

Krátce střižené vlasy dodají šmrnc v každém věku. Jemný rozcuch účesu zajistí ležérnost a jeho úprava zabere necelé 2 minuty. Tento střih skvěle doplní ofina střižená na stranu, která zjemní vrásky v oblasti čela a očí. A budete působit neodolatelně. Počítejte však s tím, že pravidelným návštěvám u kadeřníka se nevyhnete. 

Na co se zaměřit při výběru účesu

Při volbě účesu, v pokročilém věku, se zaměřte zejména na svůj tvar obličeje a výrazné rysy, které je potřeba zjemnit. Toho docílíte pomocí ofiny, vln nebo asymetrických střihů. Pokud trpíte na řídnoucí vlasy, vyhněte se rovně střiženým a dlouhým vlasům bez objemu.

Žena by se měla cítit dobře

Nejdůležitější je, aby se žena cítila dobře a sebevědomě. K tomu může dopomoci nejen správný střih, ale také péče o vlasy. S rostoucím věkem vlasy slábnou a ztrácejí na objemu, proto je potřeba jim dodat výživu zvenku používáním masek, vlasových sér a pravidelnými návštěvami u kadeřníka. Nutné je dodávat i potřebnou výživu zevnitř, k tomu slouží doplňky stravy a kvalitní životospráva.