Krása

Účesy pro černé vlasy

Účesy pro černé vlasy

Černé vlasy jsou sexy a tajuplné. Navzdory módě platinově blond odstínů stále tato barva představuje jasnou volbu pro řadu žen. Jaké účesy se pro vás hodí?

Jak upravit černé kudrnaté vlasy

Přirozeně černé vlasy nejsou ve středoevropském kontextu tak často se vyskytující jako třeba v USA. V tomto případě se jedná hlavně o africké vlasy, které ale mají zcela odlišnou strukturu.

Pro takový typ kadeří představuje typický způsob úpravy hlavně zaplétání nejrůznějších copánků. Těm asi nejvíce známým se říká afro nebo též rasta. Poměrně oblíbené jsou hlavně mezi mladší generací i u nás. Uplést je lze z vlastních vlasů, je možné ale délku i nastavit. K prodlužování vlastních vlasů lze použít kanekalon. Výhodou copánků je především jejich bezúdržbovost.

I pro další účesy lze u tohoto typu vlasů sáhnout především do původní africké kultury. Dalším oblíbeným způsobem, jak upravit tento typ vlasů, jsou také populární drdoly bantu.

A samozřejmě poslední možnost je ponechat vlasy v jejich přirozené struktuře. V plné kráse se tak odhalí jejich specifická textura, která dává základ charakteristickému afro účesu s velkým objemem. Specifické je pro africké vlasy zejména to, že jsou přirozeně velmi suché, mohou tak mít sklon ke zvýšenému krepatění a lámání. Tato vlastnost ale na druhou stranu usnadňuje údržbu, není nutné je denně mýt.

Jak upravit černé rovné vlasy

V případě klasických evropských vlasů, které jsou přirozeně rovné, můžete využít širokou škálu variabilních stylingů.

Výborně vypadá například mikádo v délce ke krku nebo vlnité vlasy na ramena. Vysoce elegantní je i klasický rovný účes s pěšinkou uprostřed. K ozvláštnění svého stylu můžete využít i tupě střiženou ofinu.

Tmavé vlasy můžete také efektně oživit technikou balayage. Vybrat si máte možnost ze široké škály odstínů. V kontrastu s černými vlasy skvěle vypadají vínové tóny, jemné medové odlesky, ale i rebelská modrá.

Zejména na dlouhých vlasech krásně vynikne i tradiční melírování. Aktuální trend velí promelírovat tmavé kadeře módním stříbrným odstínem, který vytváří úžasný kontrast. Současně umí dobře provedený melír podtrhnout i rysy tváře.