Krása a módaVlasy

Účesy podle tvaru obličeje v roce 2024: jak vybrat správný?

Účesy podle tvaru obličeje v roce 2024: jak vybrat správný?

Uvažujete o změně účesu? Ještě než začnete bezmyšlenkovitě vybírat z aktuálních trendů, měli byste vědět, že lze vybírat účesy podle tvaru obličeje. Je to poměrně bezpečný způsob, jak pro sebe najít to pravé s ohledem na rysy vaší tváře. Chcete s tím pomoci?

Jak vybrat účesy podle tvaru obličeje?

Každý z nás má nějaký tvar obličeje – někdo oválný, jiný kulatý, další hranatý. A pro každý tvar obličeje jsou typické nějaké rysy, ať už je to vysoké čelo, vyčnívající brada nebo výrazné lícní kosti. Rozeznáváme tyto typy obličejů:

  • Oválný obličej
  • Kulatý obličej
  • Hranatý obličej
  • Trojúhelníkový obličej
  • Obdélníkový tvar obličeje

Účesy pro oválný obličej

Majitelky oválného tvaru obličeje si mohou „pískat“, protože jde o nejuniverzálnější typ obličeje, kterému sedí prakticky cokoli. Můžete si dovolit jak krátké, tak i dlouhé střihy, sedne vám i mikádo nebo vlasy sahající po ramena.

Účesy pro kulatý obličej

Kulatý obličej má výrazné baculaté rysy, které lze s pomocí vhodného účesu trochu zjemnit. Proto vám můžeme poradit, abyste nosili vlasy v délce minimálně po linii čelisti. Ideálně volte vrstvené účesy, které vlasům dodají objem. Nejlepší volbou jsou vlasy dlouhé, které protáhnou krk a uberou centimetry buclaté tváři.

Účesy pro obdélníkový obličej

Máte protáhlý obličej s viditelnými lícními kostmi? Pak dejte na naši radu a noste středně dlouhé vlasy. Slušet vám budou také kudrlinky nebo jemnější vlny.

Účesy pro hranatý obličej

Jaké účesy podle tvaru obličeje, když je ten váš ostrý a hranatý? Vám lze doporučit vlasy vpředu kratší a vzadu delší. Nebojte se nosit středně dlouhé vlasy, ať už rovné, vlnité nebo vrstvené.

Účesy pro trojúhelníkový obličej

Patříte-li mezi ženy s trojúhelníkovým tvarem obličeje, dejte si pozor na krátké střihy, které ještě více zvýrazní vaši už tak dost viditelnou bradu. Když už krátké vlasy, pak volte bob nebo krátké kudrliny. Slušet vám budou vlasy střední délky a vrstvené účesy.