Krása a módaVlasy

Účesy na sport: 5 praktických, jednoduchých a rychlých nápadů

Účesy na sport: 5 praktických, jednoduchých a rychlých nápadů

Pokud pravidelně sportujete, pak určitě víte, že cítit se během jakékoli fyzické aktivity pohodlně, je klíčové. Nikdo totiž nechce řešit, že mu během provádění cviků vlasy zavazí v obličeji, překáží, motají se a jednoduše jsou „navíc“. Máme pro vás 5 tipů na hezké, praktické a zároveň i snadné a rychlé účesy na sport.

Účesy na sport: 5 tipů na rychlé i slušivé účesy

Ženy nám jistě dají za pravdu, že chtějí vypadat dobře za jakékoli situace – tedy i tehdy, když zrovna cvičí. Vhodný účes může být nejen slušivý, ale zároveň také praktický. Zajistí, že se vám vlasy během sportování nebudou motat a překážet. Jak se tedy učesat, aby vám vaše vlasy během cvičení nebyly na obtíž?

Stáhněte si vlasy do klasického culíku

To je asi ta nejjednodušší věc, kterou můžete udělat. Vezměte gumičku a vlasy jednoduše stáhněte do klasického „spodního“ culíku. Je to rychlé, stačí dvě otočky gumičkou a vlasy během sportování nebudou překážet ani zavazet.

Foto: Pexels

Udělejte si rychlý drdol

Mezi rychlé a jednoduché účesy na sport řadíme také drdol. Nemusíte si lámat hlavu s tím, jak takový drdol vypadá. Klíčové je, že plní svůj účel a tím je, že vlasy nebudou poletovat okolo hlavy.

Foto: Unsplash

Vykouzlete si vysoký culík

Pokud máte delší vlasy a nechcete, aby se vám během sportování nepříjemně potily na krku, stáhněte svou hřívu do vysokého culíku. Říká se mu také „pony tail“ a jde zkrátka jen o to, že si vlasy stáhnete na vrchní části hlavy. Snadné jako facka a přitom tak praktické!

Foto: Unsplash

Sepněte si jen pár vlasů

Jsou aktivity, při kterých jde jen o to, aby vám vlasy nepadaly do tváře. Proto mezi vhodné účesy na sport zařadíme i ten, kdy si sepnete (nebo stáhnete do culíku) jen část vrchních vlasů, zatímco ty spodní necháte splývat.

Foto: Pexels

Udělejte si vysoký culík a zapleťte ho

Posledním tipem je vysoko posazený culík, kdy vlasy ještě spletete do copu. Praktický účes, který zaručí, že vlasy nebudou padat do očí a zároveň ani volně poletovat okolo hlavy.

Foto: Unsplash