Krása a módaNehty

Růžová francouzská manikúra: svěží variace na léty osvědčenou manikúru

Růžová francouzská manikúra: svěží variace na léty osvědčenou manikúru

Francouzská manikúra patří mezi klasické styly, které nikdy patrně nevyjdou z módy. Na druhou stranu už může pro mnohé představovat nudu. A je to zcela pochopitelné. Zejména pro nehtařky musí být neustálé střídání červené, nude a francouzské manikúry poněkud monotónní. Zkuste proto něco trochu zajímavějšího. Ozvláštněte francouzskou manikúru barvami!

Nepřeskakujte manikúru

Žádné krásné nehty se nepodaří bez pečlivě provedené manikúry. Je nutné se o ruce na každodenní bázi starat. Pečlivě je proto mažte, zastřihujte záděry a v případě potřeby užívejte vhodné doplňky stravy. Na nehtová lůžka je vhodné aplikovat v pravidelných intervalech pečující olejíček.

Nezapomeňte, že nehty byste nikdy neměli stříhat, ale pro jejich zkracování je nejlepší používat pilník. Stříhání totiž způsobuje zbytečnou lámavost nehtů.

Francouzská manikúra: růžová nebo bílá

Ani tradiční verze francouzské manikúry není jedna. Ačkoli se na špičky nehtů obvykle používá bílá, odstíny podkladového laku se mohou trochu lišit. Někdo spíš preferuje tělový odstín, jiný volí zcela průhledný lak a další dávají přednost jemně narůžovělým tónům.

Nic není špatně. Jde hlavně o osobní preference, zkušenosti a barevný typ jedince. Pokud se chystáte tvořit bílé špičky nehtů, pak nevadí, že je vaše francouzská manikúra růžová v základu, ale při kombinaci s barvami je lepší se tónovanému základu vyhnout.

Růžové špičky nehtů

Vyměnit bílou za růžovou je skvělý nápad. Růžová působí mladistvě a hravě a není důvod se jí obávat. K ženám už dlouhou dobu patří a v kombinaci se světlými plochami nehtů vypadá moc hezky.

Mějte však na paměti, že existuje mnoho odstínů růžové, z nichž můžete volit. Jiného výsledku totiž samozřejmě dosáhnete, pokud si vyberete pudrovou růžovou a jiného zase, když zvolíte velmi výraznou fuchsiovou barvu.