Krása a módaVlasy

Účesy na maturák: 4 tipy jak se učesat v tento výjimečný večer

Účesy na maturák: 4 tipy jak se učesat v tento výjimečný večer

Jste ve čtvrtém ročníku a váš maturitní ples se blíží. Výjimečný večer, na který budete ještě dlouho vzpomínat. Možná už máte vybrané šaty, teď k nim ladíte boty a líčení. Vybíráte účesy na maturák, ve kterých budete toho večera za královnu. Nevíte, jak se učesat na svůj maturitní ples? Inspirujte se v našem článku.

Účesy na maturák: inspirace na čtyři slušivé účesy

Máte-li před sebou maturitní ples, určitě na něm chcete vypadat krásně. K nádherným šatům neodmyslitelně patří slušivé líčení a důležité jsou i účesy na maturák, které váš celkový vzhled podtrhnou.  Zkusit můžete některý z těchto účesů:

  • Drdol se zapleteným copánkem
  • Vysoko vyčesané vlasy s čelenkou
  • Zapletené vlasy s květinami
  • Nízký drdol s výraznou ozdobou

Drdol se zapleteným copánkem

Učešte si lehce rozcuchaný drdol, ze kterého jemně vytaháte několik pramínků. Bude působit lehce neupraveně, ale to je žádoucí. Na vrchní části hlavy pak zapleťte cop, který se ujme role jakési čelenky. Jednoduchý účes na maturitní ples, který vytvoříte během několika minut a zaručeně s ním na plese uděláte dojem.

Foto: Unsplash

Vysoko vyčesané vlasy s čelenkou

Mezi oblíbené účesy na maturák patří vyčesané vlasy. Tento účes je vhodný pro dívky s delšími vlasy, které snesou vyčesání nahoru a nespadnou – to bývá problém hustých a těžkých vlasů. Do vlasů se skvěle hodí nějaká elegantní čelenka, která účes nádherně doplní.

Foto: Unsplash

Zapletené vlasy s květinami

Pokud máte dlouhé vlasy, můžete si je zaplést a aplikovat do nich umělé květiny. Květiny ve vlasech vypadají moc pěkně. Použít se samozřejmě dají i živé květiny, rozhodně je z čeho vybírat.

Foto: Unsplash

Nízký drdol s ozdobou

Nebojte se na svůj maturák učesat nízko posazený drdol a k němu zvolte nějakou výraznou ozdobu. Třeba větší květinu nebo výraznější sponku. Je to elegantní, jednoduché na přípravu a takový účes krásně podtrhne váš celkový look.

Foto: Unsplash