Nezařazené

Tyhle 3 supermarkety berou čeští důchodci útokem. Proč se tu tak dobře nakupuje?

Tyhle 3 supermarkety berou čeští důchodci útokem. Proč se tu tak dobře nakupuje?

V poslední době se stále více diskutuje mezi veřejností o tom, který z obchodních řetězců je ten nejlepší, nejlevnější a nejatraktivnější pro důchodce. Ti jsou jednou z hlavních složek konzumentů, kteří mají opravdu důkladně prolistovaný leták, sledují veškeré reklamy a všímají si každé slevové akce. Který supermarket je však pro tuto část obyvatelstva ten nejlepší a proč se v něm dobře nakupuje? Výsledek je jasný – Kaufland, Tesco a Lidl. A proč tomu tak je, to se dozvíte v následujícím článku.

Kaufland

Německý obchodní řetězec Kaufland se těší největší popularitě u seniorů. Mnozí s nich se shodují, že hlavním důvodem, proč tomu tak je, jsou atraktivní, pravidelné slevové akce, na které se doma s letákem v ruce s předstihem připravují. Kaufland má leták velmi dobře zpracovaný, s velkým písmem a výraznou grafikou, což může být taktéž jeden z faktorů, na který senior slyší. Důležitou roli hraje rozhodně také Kaufland karta, díky které mohou senioři za svůj nákup získávat body a za ty pak dostávat slevy na určité zboží, slevové kupony nebo soutěžit o skvělé ceny. Všechno toto pak často vyústí v to, že v již v brzkých ranních hodinách se před vstupními dveřmi tvoří fronty nadšených kupujících, kteří chtějí koupit zlevněné zboží před jeho vyprodáním.

Tesco

Bridský obchodní gigant se taktéž těší velké popularitě naší starší generace. Jeho hlavní předností jsou nejen slevové akce, které má a velký sortiment zboží a značek, ale také a to především služba Scan&Go, která seniorům usnadňuje čas strávený u pokladen, kdy se nemusí stresovat tím, že by se díky jejich pomalému tempu utvořila fronta. Tesco navíc nabízí svou věrnostní kartičku, na kterou se sbírají body. Každý měsíc pak senior objeví ve schránce slevové kupony na nejvíce kupované zboží a také kupony s finančním obnosem, který lze v prodejně využít. Navíc Tesco prodává i oblečení, knížky a další velice široký, tudíž mají senioři vše pod jednou střechou.

Lidl

A nakonec tu máme prodejnu Lidl, ta je oblíbená díky své orientace na moderní, zdravý životní styl a udržitelnost. V Lidlu lze najít široký sortiment, který zahrnuje nejen potraviny, ale také elektroniku, oblečení, domácí potřeby apod. Senioři si taktéž v rámci šetření oblíbili akci „bedýnky“, kdy si mohou koupit za 25 Kč 3 kilovou bednu plnou ovoce a zeleniny, která by na prodejnu již nemohla jít, ale stále je ve vysoké kvalitě.

Zdroje:

  • https://theses.cz/id/rluj9i/zaverecna_prace.txt
  • https://kladensky.denik.cz/zpravy_region/letakovy-mag-ve-slanem-z-patrani-po-slevach-se-stal-konicek-20230209.html
  • https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/524911-obchodni-retezec-oznamil-vstricne-gesto-pro-seniory-zlevni-jim-nektere-potraviny