Vlasy

Tmavě plavé vlasy v roce 2024: Komu sluší těchto 5 odstínů?

Tmavě plavé vlasy v roce 2024: Komu sluší těchto 5 odstínů?

Tmavě plavé vlasy mohou být skutečně okouzlující. Jaký odstín se tímto pojmem vlastně označuje a proč byste ho měla chtít zrovna vy?

Co je tmavě plavá

Z názvů barev u výrobců pro běžné použití můžete být poněkud zmatená. Co se skrývá v krabičce pod označením „tmavě plavá“ a jaký výsledek tedy můžete očekávat na svých vlasech?

Barvy vnímá každý navíc subjektivně poněkud odlišně, což může vést k dalším nejasnostem. Nevyhnutelně si tak zpočátku každá žena položí především otázku, zda je tmavě plavá totožným odstínem jako světle hnědá.

Odpověď zní: Nikoli. Tmavě plavá je světlejším odstínem, v němž jsou patrné zlatavé tóny. Dáno je to strukturou vlasu. Tmavě blond vlasy neobsahují žádný eumelanin, naopak disponují vysokou koncentrací feomelaninu. Prakticky se jedná o nejtmavější barevný podtón z celé blond „rodiny“.

Pomoci vám v pochopení může přehledná barevná stupnice. U profesionálních barev na vlasy se pro snazší pochopení značí jednotlivé odstíny nikoli primárně názvy, ale pouze čísly. V blond spektru je to konkrétně takto:

  • 6 – tmavá blond
  • 7 – střední blond
  • 8 – světlá blond
  • 9 – velmi světlá blond
  • 10 – nejsvětlejší blond

Komu sluší tmavě plavá

Výhodou tmavé blond je to, že je dokonale univerzální. Hodí se ke všem typům pleti a vytvoří s nimi velmi přirozenou harmonii.

Dáno je to i tím, že tato verze blond může nabývat různých podtónů. Tzv. „karamelová blond“ nebo „popelová blond“ jsou tak jen varietami tohoto odstínu. Rozhodovat se mezi nimi můžete podle toho, zda jste majitelkou teplého či studeného tónu pokožky.

Vycházet musíte nejen z toho lichotí vašemu typu, ale i z toho, co vám umožní vaše vlasy. Pamatujte si, že světlé kadeře jsou mnohem náročnější na kvalitu. V blond odstínech rozhodně „neschováte“ roztřepené konečky a další neduhy. Už pouhé obarvení na tmavší odstín tak nakonec může přispět k tomu, že se vaše kštice zdá být lesklejší a zářivější.