Krása

Jak udělat z rovných vlasů kudrnaté: 4 jednoduché tipy roku 2024, které stojí za vyzkoušení!

Jak udělat z rovných vlasů kudrnaté: 4 jednoduché tipy roku 2024, které stojí za vyzkoušení!

Přeměna rovných vlasů na kudrnaté je pro mnoho žen způsob, jak zásadně změnit svou image. Kudrny dodávají vlasům objem a živost, působí neotřele a divoce. Ať už zvolíte drobné prstýnky nebo velké Hollywoodské vlny, pro vaše vlasy to bude nepřehlédnutelné oživení. Jak ale takových kudrlin dosáhnout?

Kudrnaté vlasy dělíme na:

  • vlny
  • kudrny
  • afro

Zatímco afro si na vlasech bohužel jen tak nevyčarujete, vln či kudrlinek dosáhnete poměrně snadno.

Kulmování

Kulma či žehlička jsou nejrozšířenější a nejznámější prostředky k dosažení kudrlin. Tyhle prstýnky vám vydrží při správné fixaci nejdéle do prvního umytí, zato ale jste schopní s nimi vykouzlit mnoho variant kudrnatého účesu.

Natáčky

Metoda, která se zdá být už dávno pohřbená v minulosti, tak tomu ale není. Natáčky umí vytvořit krásně pružné kudrliny, jejichž průměr vždy závisí od průměru válce, takže variant je opravdu mnoho.

Copy

Spoustu z nás chodilo ještě v dětství spát s copánky, abychom se ráno probudili s krásnými vlnkami. A pokud chcete své vlasy jen lehce zvlnit a přidat jim na objemu, nebojte se sáhnout po copech. 

Stačí si vlasy jen lehce vysušit a ještě vlhké je zaplést do pečlivě utáhnutých copů. Pokud jsou vaše vlasy lehce vlnité už od přírody, dodá jim to jednotný a výraznější tvar.

Curly girl metoda

Často se v našich vlasech skrývá potenciál, o kterém nemáme ani ponětí. Jestliže se najdete v následujících bodech, je možné, že vaše vlasy jsou ve skutečnosti přirozeně kudrnaté, jen nedostávají tu správnou péči:

  • Vaše vlasy jsou krepaté a suché
  • Nemají hladký a rovný povrch
  • Vlasy jsou jemné a často se rozlétávají do stran
  • Vlasy se hodně lámou a jsou slabé
  • Vlasy se po umytí či ve větším vlhku vlní

Jestliže vaše vlasy splňují některé, nebo dokonce většinu z těchto bodů, je velká pravděpodobnost, že opravdu jen nenaplňujete potenciál svých vlasů. Zkuste postupy takzvané curly girl metody, která vám pomůže najít a podtrhnout přirozenou strukturu vaší hřívy.

Shrnutí

TECHNIKAVELIKOST KUDRLINDOBA TRVÁNÍ
kulmovánímalé, střední či velké1 – 2 dny
natáčkystřední až malé1 – 2 dny
copyvelké a volné24 hodin