Krása a módaMódaNezařazené

Svetry, které by seniorky měly tento rok vynechat: Nejhorší jarní výběr

Svetry, které by seniorky měly tento rok vynechat: Nejhorší jarní výběr

Během jarních dnů seniorky využijí především slabší svetry. Ráno nebo pozdě večer mohou obléknout hřejivý kašmírový svetřík, na denní nošení se hodí spíše kardigany. Jaké svetry jsou na jaro vhodné a jaké nikoliv? Poradíme.

Svetry ze syntetických materiálů

Pokud vybíráte svetr, soustřeďte se v první řadě na to, z jakého materiálu je vyroben. Zapomeňte na svetry ze syntetických materiálů, které nedýchají, a kupte si raději svetr kašmírový, vlněný, případně sáhněte po nějakém bavlněném kardiganu.

Speciální tip pro vás: Hledejte v obchodech tenké svetříky vyrobené z jemné příze.

Nevhodná velikost a délka svetru

Seniorkám bohužel příliš nesluší oversized svetry a ani svetry, které jsou příliš krátké nebo dlouhé. V ideálním případě by měl svetr dobře sedět v ramenou, neměl by táhnout přes prsa a končit by měl někde v oblasti boků. Žádné starší dámě není příjemné, když jí táhne na záda.

Nevhodný vzor

Seniorkám sluší spíše svetry jednobarevné nebo svetry s jednoduchým pleteným vzorem. Kvítky na svetru nebo nejrůznější lesklé ozdoby působí nevkusně a nemoderně. Pokud přesto milujete vzory, sáhněte po svetru proužkovaném nebo svetru s hravými puntíky. Proužky a puntíky jsou letos trendy.

Speciální tip pro vás: Nenoste svetry (ale ani jiné kousky oblečení) se zvířecím vzorem.

Svetry s kapucí

Starší dámy by také měly zapomenout na svetry s kapucí. Tyto kousky se hodí pro mladší ročníky. Pro seniorky je mnohem vhodnější například výrazný límec nebo zajímavý asymetrický střih svetru. Vhodné jsou pro ně i kardigany. Ty by však neměly být příliš dlouhé, aby se dámám nepletly při chůzi mezi nohy.

Příliš výrazné barvy

Seniorkám sluší světlé barvy. Rozzáří je a uberou jim roky. Naopak v tmavých svetrech starší dámy působí usedle a smutně. Pozor je třeba dávat i na barvy příliš výrazné. Ani ty pro seniorky nejsou příliš vhodné. Svítivě žlutý ani zářivě červený svetr tedy nekupovat!