Krása a módaVlasy

Trvalá na dlouhé vlasy: 3 věci, které musíte dopředu zvážit

Trvalá na dlouhé vlasy: 3 věci, které musíte dopředu zvážit

Je trvalá na dlouhé vlasy dobrý nápad, nebo pořádný přešlap vedle? Tuto otázku si možná pokládáte i vy. Na jednu stranu vás trvalá láká, na stranu druhou kolem sebe slýcháte názory, že to není ten nejlepší nápad.

Trvalá na dlouhé vlasy: ano nebo ne?

Rozhodnutí je na vás. Můžete si nechat poradit, případně doporučit, ale finální rozhodnutí bude vždy stát na vašich bedrech. Pokud vás trvalá na dlouhé vlasy láká, ale stále si nejste jistí, jestli do toho jít nebo ne, tohle jsou 3 věci, které byste měli dopředu zvážit.

  • Opravdu to chcete?
  • Jsou vaše vlasy zdravé?
  • Jste ochotni investovat?

Otázka první: opravdu to chcete?

Možná je trvalá na dlouhé vlasy něco, o čem už dlouho mluvíte a sníte o takové změně léta. Ale je tu také možnost, kdy vám jen něco tzv. přelétlo přes nos a vy jste se pro to nadchli. Dobře proto zvažte, jestli o trvalou skutečně stojíte, nebo jestli je to ve vašem případě pouze krátkodobé zahledění se do něčeho a zájem během chvíle zase odezní.

Trvalá na dlouhé vlasy je nemalý zásah, proto pokud cítíte, že je to jen chvilkové poblouznění, raději od tohoto kroku ustupte.

Otázka druhá: jsou vaše vlasy zdravé?

Trvalá na dlouhé vlasy představuje pro vlasy zásah. Trvalá totiž funguje na principu narušení vlasového jádra. Vlasy se natočí na natáčky a jejich struktura se poté opět zacelí. A to může být pro vaše vlasy pořádná výzva.

Je proto na místě zvážit, jestli jsou vaše vlasy zdravé a v jaké jsou kondici. Jsou suché, poškozené, mají tendence se lámat nebo třepit? Pak trvalá na dlouhé vlasy nebude ve vašem případě vůbec vhodná.

Otázka třetí: jste ochotni investovat?

Možná vás nenapadlo, řešit otázku financí. Ale když už byste měli podstoupit trvalou, pak určitě na místě, kde vám budou schopni nabídnout odbornou péči. A kdo ví, třeba ve svém okolí nemáte takového odborníka, kterému byste mohli své vlasy svěřit do rukou. Jste ochotni dojet? A investovat do skutečně kvalitního provedení?