Zdraví

Tajemství bolavých kloubů u starších žen: 3 tipy na zmírnění bolesti

Tajemství bolavých kloubů u starších žen: 3 tipy na zmírnění bolesti

Pociťujete s přibývajícími roky stále větší bolesti kloubů, ale zároveň si přejete, zůstat aktivní a věnovat se věcem, která vás baví? Nenechte se omezovat zbytečnou bolestí. Věřte, že sportovat můžete i v pokročilejším věku, pouze na sebe musíte dávat větší pozor a dodržet pár jednoduchých rad. V dnešním článku vám poradíme, jak zmírnit bolest kloubů.

Dbejte na dostatek vitamínů a minerálů

Za vznikem spousty potíží, i těch kloubních může být jednostranné a nepestré stravování. Strava by vždy měla být bohatá na vitaminy a minerály. Důležité je také dodržování dostatečného pitné režimu. Do svého jídelníčku byste samozřejmě kromě ovoce a zeleniny měli také pravidelně zařazovat dostatečné množství masa, ryb a bílkovin. Obvykle našemu tělu chybí vitaminy A, C, D a E, jejichž nedostatek může právě způsobovat bolest kloubů.

Cvičení a případná redukce váhy

Pohyb dokáže opravdu léčit, ale i zde platí, všeho s mírou. Nemusíte se ihned bezhlavě vrhat do sportu, mohl by vám spíše uškodit. Pravidelné cvičení však pomáhá posilovat svaly a zlepšuje pohyblivost kloubů. Důležité je, protáhnout a uvolnit celé tělo, proto jsou ideální zpočátku krátké procházky, které můžete následně stále prodlužovat. Procházky doplňte o protahovací cviky. Sami po pár dnech poznáte zásadní rozdíly a opravdu se budete cítit lépe.

Pokud trpíte nadváhou, pokuste se pohybem a úpravou stravy o její redukci. Právě nadváha totiž zatěžuje naše klouby nejvíce.

Podpůrné přípravky a masti

V neposlední řadě existují v dnešní době na trhu nejrůznější podpůrné přípravky, které pomáhají k zmírnění bolesti. Ať už jde o masti, gely či kloubní výživy.

Blahodárné účinky mají také různé druhy bylinek. Ideální je například kostival, jehož účinná látka je zejména v samotném kořenu rostliny. Olej z třezalky se pak používá ke zmírnění revmatismu a na svalové bolesti. Takový křen je nejen dobrý při nachlazení, ale také urychluje hojení a regeneraci při zánětu kloubů.