KrásaKrása a móda

Vyhlašujeme nejhorší účesy pro starší dámy, takto letos ne

Vyhlašujeme nejhorší účesy pro starší dámy, takto letos ne

Módní trendy se mění prakticky ve všech oblastech vzhledu a účesy nejsou výjimkou. Jejich výběr by měl být založen na několika specifických kritériích, které vedle aktuálních trendů zahrnují také kvalitu vlasů, typ tváře, věk a preference jejich nositelky. Aktuální trendy obecně udávají především charakter účesu, jeho následné provedení by pak mělo navazovat na specifika tváře, ideální je tak vždy nechat si poradit od kadeřníka, co vám bude slušet, a co, ač moderní, byste raději měli vynechat. Některé trendy účesy jsou totiž vhodné pouze pro mladší a některé zase spíše pro starší dámy. Důležité je tak nalézt optimální variantu, jež vám bude slušet.

Jakým účesům se letos vyhnout

Letošní trendy přejí nevšedním a kratším praktickým účesům, které zajímavě lemují obličej a dodávají mu mladistvý a přirozený nebo naopak o něco drsnější vzhled. Vedle klasického bobu nebo variací na pixie střih jsou letos v módě účesy, které vychází z osmdesátek a devadesátek (stále častěji se můžete setkávat s trvalou nebo tzv. vlčím střihem, který je založen na stylu mullet), případně nesou trochu futuristické provedení. Zde jsou trendy, kterým se ovšem raději vyhněte.

Velmi dlouhé vlasy

Právě preference praktičnosti nahrává spíše kratším účesům, proto nosíte-li účes velmi dlouhý, je ten správný čas poohlédnout se po něčem kratším. Nemusíte se svých dlouhých vlasů samozřejmě zbavovat úplně, je vhodné je však zkrátit a upravit, doplnit například kulatou nebo závojovitou splývavou ofinou a přidat barvy nebo vlny. Velké vlny jsou letos opět v módě a na dlouhém účesu vám budou rozhodně slušet.

Výrazné barvy a kombinace barev

Ačkoliv vhodně zvolený melír může vlasům dodat na objemu, nemá se nic přehánět. Letos byste si měli odpustit nejen zvláštní nepřirozené barvy (především ostré neonové ve zvláštních kombinacích), ale také vícebarevné a velmi kontrastní melíry, upřednostňuje se vzhled spíše přírodní a méně do očí bijící tóny.

Dvoubarevné vlasy

Příliš hladký styl

Pokud jste zvyklí nosit hladké pevné culíky, letos byste měli trochu povolit a dopřát si více uvolněný vzhled. Důvodem je jednak možnost vytvořit jinačí dojem z tváře díky ofinám, které jsou v tomto roce velmi trendy, jednak právě zmíněný odklon od delších (a méně upravených vlasů). Vyberte si moderní účes, který se bude hodit k vaší tváři, k culíku nebo drdolu se můžete vždy vrátit.