Krása a módaMóda

Svetrové šaty: Jak a s čím je nosit na podzim 2023?

Svetrové šaty: Jak a s čím je nosit na podzim 2023?

Svetrové šaty jsou dlouhodobou klasikou elegantního oblékání do chladnějších podzimních, ale i zimních nebo jarních dnů. Jejich velikou výhodou je příjemný hřejivý charakter a velmi módní vzhled, který lze s ohledem na délku kombinovat s dalšími kusy oblečení a doplňky. Tímto způsobem tak lze docílit celého spektra vzhledů a stylů, jež lze nosit napříč generacemi. Také proto by ve vašem šatníku alespoň jedny neměly chybět.

Trendy v nošení úpletových a svetrových šatů pro letošní podzim

Svetrové, resp. úpletové šaty budou v letošní podzimní sezóně opět trendy a můžete si je užít opravdu pro každou příležitost. Je to dáno především možností jejich kombinování s různými styly – velkou výhodou podzimního počasí je nutnost vybírat oblečení, které vás ochrání před chladem, proto se váš outfit může skládat hned z několika vrstev a nebude vám v něm nepříjemně. Způsob, jakým svetrové šaty zkombinujete s dalšími prvky, v mnohém závisí především na jejich střihu a délce.

Formální vzhled

Pro vytvoření formálního vzhledu je vhodné vybírat především kratší svetrové šaty, které lze zkombinovat s vyššími botami (kozačkami) nebo vkusnými doplňky či je navrstvit na halenku, případně dlouhé úpletové šaty až do půli lýtek. Takový outfit se hodí především na běžné nošení do práce, přičemž se často doplňuje krátkou džínovou nebo koženou bundou. Obecně jsou kratší svetrové šaty preferovány jako jednobarevné nebo v méně výrazných vzorech, kombinace s halenkou se doporučuje spíše u modelů s větším výstřihem (kulatým i do V).

Neformální vzhled

Neformální vzhled pro trávení volného času ve městě, pochůzkami či nákupy jsou rovněž vhodné kratší svetrové šaty, které lze velmi dobře zkombinovat s kalhotami. Zde je na výběr několik variant s ohledem na specifické modely šatů – maxi svetrové šaty jsou vhodnější pro dámy štíhlejší postavy a velmi dobře se hodí k džínům nebo vysokým kozačkám, více upnuté modely pak budou lichotit dámám s bujnými křivkami. Pro chození po městě se k šatům hodí především kabát a větší doplňky včetně pásku a ladící kabelky.

Úpletové šaty do přírody

Vzhledem k jejich funkčnímu charakteru jsou svetrové šaty vhodné i pro turistiku a vycházky do přírody. V tomto případě je rovněž vhodné volit kratší modely a ideálně je kombinovat s teplejšími legínami a vyššími botami. Do přírody je vhodnější si na šaty obléct bundu.

Svetrové šaty pro těhotné

Pokud vám během podzimu má povyrůst těhotenské bříško, budou svetrové šaty vaším velmi dobrým pomocníkem. Zejména šaty z tlustšího pružného materiálu zajistí, že budete mít záda i bříško pěkně v teple, dobře jej obepnou a přizpůsobí se mu. Kombinovat je můžete opět s legínami a určitě se vám podaří dosáhnout velmi zajímavého a elegantního stylu.